19 Mayıs 2016 Bankalar Açık mı? Resmi Tatil mi?

19 Mayıs resmi tatil günlerinden biri. Bu nedenle devlet dairelerinin ve okulların yanısıra tüm bankalar da 19 Mayıs tarihinde kapalı. Bu kapsama özel ya da kamu tüm bankalar giriyor. Bu nedenle 19 Mayıs 2016 Perşembe günü tüm bankalar kapalı olacak. Bankalar 18 Mayıs Çarşamba ve 20 Mayıs Cuma günleri tam gün hizmet vermeye ve açık olmaya devam edecek.

19 Mayıs 2016 Perşembe günü Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank, ING Bank, Finansbank, Odeabank, Garanti Bankası, Vakıfbank, TEB, ABank, Kuveyt Türk, Bank Asya başta olmak üzere tüm banka şubeleri ve finans kuruluşlarının şubeleri kapalı olacak. Katılım bankaları da tatil olacak. Bu nedenle tüm bankacılık işlemlerinizi 18 Mayıs tarihine kadar halletmenizde yarar var.

Ancak hatırlatmak gerekir ki tüm bankaların internet ve mobil cep şubeleri 19 Mayıs’ta da hizmet vermeye devam edecek. Havale ve EFT gibi işlemler bir sonraki iş günü işleme konulmak üzere gerçekleştirilecek. Vadeli hesaplarda valör tarihi bir sonraki iş günü üzerinden hesaplanacak. 20 Mayıs 2016 tarihinde tüm bankaların açık olacağını de bir kez daha hatırlatmakta yarar var.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “19 Mayıs 2016 Bankalar Açık mı? Resmi Tatil mi?”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
İş Bankası Günde 5 TL Taksitle Bayram Kredisi 2017

İş Bankası’nın her yıl düzenlediği geleneksel Bayram Kredisi 2017 kampanyası düşük faiz oranları ve 48 aya varan vadelerle başladı. Bayram...

Vakıfbank Geleneksel Kurban Bayramı Kredisi 2016

Ülkenin içinde bulunduğu durumdan kaynaklanan gelişmeler nedeniyle pek hissedilmiyor ama Kurban Bayramı'na çok az zaman kaldı. Kurban Bayramı bu yıl...

Kapat