2016 Tüketici Kredisi ve Kredi Kartı Yapılandırma 72 Ay Taksit

Tüketici kredisi ve kredi kartı borçluları için müjde geldi. 2016 kredi ve kart borçları yapılandırması devreye giriyor. Buna göre mevcut ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçları 72 ay taksitli olarak yapılandırılacak. Geri ödemeler 72 ay vadede yapılacak.

Bugünlerde uygulamaya girmesi beklenen karar şu anda ödenmemiş durumda olan bireysel tüketici (ihtiyaç) kredisi ve kredi kartı borçlarını kapsıyor. Örneğin 30.000 TL bireysel ihtiyaç kredisi çekmiş ve bunun 5.000 TL’sini ödemiş olan bir vatandaş kalan 25.000 TL’yi yapılandırabilecek. Yapılandırma isteğe bağlı ve bankaya başvuru yapmak gerekiyor.

Kredi kartı borçlarında yapılandırmanın ardından borcun taksitleri ödendikçe kredi kartının kullanılabilir limiti de artmaya başlayacak. Öte yandan kredi kartlarında uygulanan 9 taksit yaptırabilme imkanı 12 taksite çıkartıldı. İhtiyaç kredilerinde yeni kredi kullanacaklar için vade 36 aydan 48 aya yükseltildi.

Tüketici kredisi ve kredi kartları borçları için yapılandırma bir defaya mahsus olarak 72 ay vadeli olarak yapılabilecek. Yapılandırma en son borç tutarı üzerinden gerçekleşecek. Uygulamanın bu ay ya da gelecek ay içinde başlaması bekleniyor.

Tags :

0 thoughts on “2016 Tüketici Kredisi ve Kredi Kartı Yapılandırma 72 Ay Taksit”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Günde 10 TL’ye 9000 Lira Yapı Kredi Yeni Yıl Kredisi

Yapı Kredi Bankası 2016 Yeni Yıl Kredisi kampanyasının startını verdi. Aralık ayı boyunca günde 10 TL’ye 9000 TL Yılbaşı Kredisi...

Finansbank Günde 9 TL Taksitle Bayram Kredisi – 3 Ay Ertelemeli

Finansbank'ın 2016 yılı için başlattığı Ramazan Bayramı Kredisi kampanyası yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Günde 27 TL taksitli kampanyadan yararlanmak...

Kapat