2017 Ehliyet Pasaport Harç Ücreti Ne Kadar Olacak

2017 yılı için uygulanacak ehliyet ve pasaport harç ücretleri belli oldu. Yeni yıla girilmesine çok az bir zaman kala herkes ehliyet ve pasaport harçlarının 2017’de kaç lira olacağını merak ediyordu. Bu konuda açıklama geldi. Her yıl olduğu gibi sürücü belgesi ve pasaport almak isteyenler ya da yenileyecek olanlar zamlı ücret ödeyecek.

2017 yeniden değerleme oranları belli oldu. Buna göre 6 aya kadar pasaportlar için harç 116 TL’ye yükseldi. 2016’da bu pasaportlar için 111.7 lira ödeniyordu. 1 yıl için geçerli olacak pasaportlar için alınacak harç tutarı ise 163.3 liradan 169.5 liraya çıktı. 3 yıl ve daha uzun süreli pasaportlar içinse 554 TL harç ödenecek.

Ehliyet harç ücreti ise B sınıfı sürücü belgeleri için 418 TL olarak belirlendi.

Yeni yılda kırmızı ışıkta geçmenin cezası 207 liraya çıktı. Diğer trafik cezalarında da artış var. Yeni oranlar 1 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe girecek ve uygulanmaya başlayacak.

Vergi ve cezalarda ortalama artış yüzde 4 ile 8 arasında değişiyor. Vatandaş yeni yılın ilk gününe yeni zamlarla uyanmış olacak. Harç ve cezalardaki artışın enflasyon oranını geçmemesi yine de sevindirici bir gelişme olarak yorumlanıyor. Artan maliyetleri karşılamak için ücretlinin gözü kulağı bir yandan da maaşlara yapılacak zamlarda olacak.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “2017 Ehliyet Pasaport Harç Ücreti Ne Kadar Olacak”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bankaların Bayram Kredisi Yarışı Hızlandı

9 Eylül Cuma akşamı başlayacak 9 günlük Kurban Bayramı tatiline sayılı günler kala bankalar da özel bayram kredisi paketleri hazırladı....

Paraf Kredi Kartı ParafPara Yağmuru Kampanyası

Paraf Kart'ın yeni kampanyası, Murat Boz'un oynadığı televizyon reklamıyla dikkatleri topladı. "Ayrıcalıklar bu Paraf'ta" sloganıyla çok beğenilen reklam filminde Paraf'tan...

Kapat