29 Ekim Hangi Gün? Bankalar Tatil mi Açık mı?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi olarak tatil. Bugün hiçbir devlet dairesi, kamu kuruluşu, banka diğer kuruluşlar çalışmıyor. Ancak 2016 yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı cumartesi gününe denk geldi. Bu nedenle bu resmi tatil gününden yararlanmak mümkün olmayacak. 29 Ekim cumartesi olduğu için hafta sonu tatili olarak bankalar açılmayacak. Bankalar 29 Ekim’de kapalı olacak, hizmet vermeyecek.

Merak edilen bir diğer konu ise 28 Ekim tarihinin yarım gün olup olmadığı. Bu konudaki kanuna göre 29 Ekim Bayramı 28 Ekim öğleden sonra başlıyor ve toplamda 1.5 gün resmi tatil olması gerek. Ancak bu konuda henüz netleşmiş bir durum yok. Normalde 28 Ekim gününün yarım gün tatil olması gerekiyor ancak uygulama için karar verecek olanlar devlet yetkilileri. Bu nedenle 28 Ekim 2016 Cuma gününün yarım gün tatil olup olmadığını söyleyemiyoruz. Bankalar tatil olması durumunda o gün öğleye kadar hizmet verecekler. Tatil olmaması durumunda 29 Ekim Cuma günü tam gün açık olacaklar.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatil yönünden her sene insanların kafasını karıştırıyor. Genel kural olarak 29 Ekim günü hafta içine denk gelirse bankalar ve resmi kuruluşlar tam gün tatil oluyor. 2016 yılı için bunu söyleyemiyoruz, çünkü 29 Ekim bu kez cumartesi gününe denk geldi. Bankalar yine kapalı olmasına karşılık bunun nedeni hafta sonu tatili olacak.

28 Ekim Cuma günü konusunda henüz bir netlik yok. Bu konuda bir açıklama yapılırsa 28 Ekim günü yarım gün tatil olabilir. Özellikle öğrenciler ve devlet memurları bu konuda yapılacak açıklamayı merakla bekliyorlar.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “29 Ekim Hangi Gün? Bankalar Tatil mi Açık mı?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
ING Kredi Notuna Göre 0.99’dan Başlayan Faizle Kredi

Eski köye yeni adet getiren ING Bank yeni bir dönem başlatıyor: Kredi notuna göre faiz oranı. ING Bank'ta şimdi kredi...

Darbe Girişimi Sonrası Banka Kredileri Ne Olacak, Kredi Veriyor mu?

15 Temmuz Cuma akşam saatlerinde Türkiye'de bir darbe girişimi yaşandı. Tüm vatandaşlar ne olup bittiğini anlamak için gelişmeleri televizyon ekranlarından...

Kapat