30 Ağustos Zafer Bayramında Bankalar Açık mı Kapalı mı?

30 Ağustos Zafer Bayramında Bankalar Açık mı Kapalı mı?

Türkiye’nin önemli ulusal bayramlarından 30 Ağustos Zafer Bayramı önümüzdeki hafta kutlanacak. 30 Ağustos bu yıl hafta içine ve salı gününe dank geliyor. 30 Ağustos ile ilgili olarak “tatil mi, değil mi?” türünden tartışmalar bugüne kadar hiç olmazdı ama 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bu konuda yoğun bir tartışma başladı. Hükümet yetkililerin “Bu yıl 30 Ağustos kutlamaları yapılmayacak” şeklindeki açıklamalarından sonra kafalar iyice karıştı ve tatil olup olmadığı bile gündeme geldi.

“30 Ağustos tatil mi, değil mi?” sorularının aslında tek ve kesin bir cevabı var. 30 Ağustos günü kutlamalar yapılmayabilir ama o günün resmi tatil olduğu gerçeğini değiştirmez. Her ulusal bayram gününde olduğu gibi devlet kurumları ve bazı özel sektör kuruluşları için o gün tatil günüdür. Devletin düzenlediği resmi geçitler ve kutlamalar belki yapılmaz ama 30 Ağustos günü Türkiye’nin her yerinde resmi tatildir.

Bu açıklamadan sonra bankaların durumuna gelelim. 30 Ağustos 2016 Salı günü, Türkiye’nin her köşesindeki banka şubeleri kesinlikle kapalı olacak. Bu tatil, kamu ve özel bankaların tümünü kapsıyor. 29 Ağustos Pazartesi akşamı mesai bitiminde kapanacak olan banka şubeleri, 30 Ağustos günü boyunca kapalı kalacak ve 31 Ağustos Çarşamba sabahı mesai başlangıcında tekrar açılacak. Dolayısıyla bankaların gündelik işleyişi içerisinde yer alan kredi başvurusu, çek ve senet tahsilatı, mevduat hesabına para yatırma veya para çekme gibi işlemler, 30 Ağustos günü banka şubelerinden yapılamayacak. Bunların bir kısmının ATM’lerden veya internet üzerinden yapılabileceğini hatırlatalım.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “30 Ağustos Zafer Bayramında Bankalar Açık mı Kapalı mı?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Dolar neden son iki haftanın en yükseğine çıktı?

29 Ağustos 2016 Pazartesi günü Dolar / TL, ilk defa 2,96'nın üzerine çıkarak yaklaşık iki haftanın en yüksek seviyesi olan...

Kredi Kartı Borcunda 72 Ay Yapılandırma Başlıyor

Kredi kartı borcunu ödeyemeyenler ya da daha uzun vadeye yaymak isteyenler için bir defalığına mükemmel bir imkan geldi. Mevcut kredi...

Kapat