30 Yıldan Fazla Hizmeti Olan Memur Emeklisine Fazladan İkramiye

Çalışma süresi 30 yılı aşan memurlara emeklilikte ekstra ikramiye imkanı geldi. Henüz çalışan, emekli olmak üzere olan ve halen emekli olan tüm memurlar hizmet sürelerinin 30 yılı aşması durumunda fazladan ikramiye alacaklar.

Bugüne kadar memur emekli ikramiyeleri maksimum 30 yıl üzerinden hesaplanıyordu. Bu nedenle örneğin 35 yıl hizmeti olup emekli olan ya da olacak memur en fazla 30 yıl hizmeti için ikramiye alabiliyordu. Son alınan kararla 30 yıldan fazla hizmeti olan memurlar her fazla çalıştıkları süre için de ikramiye alacak. İkramiye hesaplamaları 30 yıl üzerinden değil, tam olarak çalıştıkları süre üzerinden yapılacak. Yeni emekli olacakların eline fazladan para geçecek. Eski emekliler de uygulamadan yararlanacak ve zamanında eksik ödenen tutar kendilerine ödenecek. Ödeme hesaplanırken güncel rakamlara göre hareket edilecek.

Emeklilerin yararlanacağı bu fazladan ikramiye uygulamasından emekli dul ve yetimleri de yararlanacak. Hayatta olmayan emekliden dul ve yetim maaşı alanlar da eksik ikramiye tutarı için başvuru yapabilecek. Başvuruların SGK kurumuna yapılması gerekiyor. Toplam hizmet yılı süresi de SGK müdürlüklerinden öğrenilebiliyor.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “30 Yıldan Fazla Hizmeti Olan Memur Emeklisine Fazladan İkramiye”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Creditwest Bank’tan her bütçeye uygun Hazır Kredi

Creditwest Bank adını ilk defa duymuş olabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs'ın (KKTC) önde gelen özel bankalarından Creditwest'in yeni kredi kampanyasını sitemizin Kuzey...

Yeni Yapılandırma: 72 Ay Vade İhtiyaç Kredisi Borçlarında da Var

Kredi kartı ve ihtiyaç kredileri borçları hakkında yapılan yeni düzenlemeler biraz kafa karıştırdı. Kredi kartı borçlarında 72 ay vadeli yapılandırma...

Kapat