31 Aralık Perşembe Bankalar Tatil mi Açık mı Kapalı mı?

Yeni yıl yaklaşırken yine en çok merak edilenlerden biri bankaların 31 Aralık günü açık mı kapalı mı olduğu. Bayramlarda ve özel günlerde devamlı tatil kararlarının verilmesi kafaları karıştıyor ancak hemen söyleyelim ki 31 Aralık 2015 için alınmış özel bir tatil kararı yok. Bu nedenle her zamanki uygulama devam edecek. Yani 31 Aralık 2015 günü bankalar yarım gün çalışacak.

Bilindiği gibi yılbaşı günlerinde 1 Ocak resmi tatil oluyor. 1 Ocak günü devlet daireleri, belediyeler, bankalar ve resmi kurumlar hizmet vermiyor. Çoğu özel şirket ve kuruluş da tatil yapıyor. Ancak 31 Arlık günü çalışma olup olmadığı her sene kafaları karıştırıyor.

Bu sene de her sene olduğu gibi 31 Aralık günü yarım gün tatil. Yani bankalar öğle saatlerine kadar hizmet verecek ve öğleden sonra kapalı olacak. Bu nedenle bankalardaki işlemlerinizi Perşembe günü öğle saatlerine kadar halletmenizde yarar var. Çünkü 1 Ocak 2016 Cuma günü bankalar kapalı olacak. Ardından gelen hafta sonu tatiliyle birlikte resmi tatil 4 Ocak 2016 Pazartesi gününe kadar uzayacak.

Hatırlatmak gerekir ki yılbaşı arefesi tatili sadece Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi devlet bankalarını değil özel bankaları da kapsıyor. Yani 31 Aralık Perşembe günü Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Odeabank, HSBC, TEB, Yapı Kredi Bankası, Finansbank, Denizbank ve diğer özel bankalar ile Kuveyt Türk, Bank Asya gibi katılım bankaları da yarım gün kapalı olacak ve öğleden sonra hizmet vermeyecek.

Tags : , ,

0 thoughts on “31 Aralık Perşembe Bankalar Tatil mi Açık mı Kapalı mı?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
VakıfBank Halden Anlayan Emekli Paketi

Vakıfbank'ın SGK emeklileri için özel olarak hazırladığı "Halden Anlayan Emekli Paketi", saygıdeğer büyüklerimize ayrıcalıklar sunmaya devam ediyor. Bu çok özel...

Faiz indirimi öncesi konut kredisi çektiyseniz okuyun

Gayrimenkul Hukuk Enstitüsü Başkanı Ali Yüksel, "Şu andaki mevcut orandan daha yüksek oranla kredi çeken vatandaşlar kredisini yapılandırabilir" dedi. Gayrimenkul...

Kapat