31 Aralık Perşembe Bankalar Tatil mi Açık mı Kapalı mı?

Yeni yıl yaklaşırken yine en çok merak edilenlerden biri bankaların 31 Aralık günü açık mı kapalı mı olduğu. Bayramlarda ve özel günlerde devamlı tatil kararlarının verilmesi kafaları karıştıyor ancak hemen söyleyelim ki 31 Aralık 2015 için alınmış özel bir tatil kararı yok. Bu nedenle her zamanki uygulama devam edecek. Yani 31 Aralık 2015 günü bankalar yarım gün çalışacak.

Bilindiği gibi yılbaşı günlerinde 1 Ocak resmi tatil oluyor. 1 Ocak günü devlet daireleri, belediyeler, bankalar ve resmi kurumlar hizmet vermiyor. Çoğu özel şirket ve kuruluş da tatil yapıyor. Ancak 31 Arlık günü çalışma olup olmadığı her sene kafaları karıştırıyor.

Bu sene de her sene olduğu gibi 31 Aralık günü yarım gün tatil. Yani bankalar öğle saatlerine kadar hizmet verecek ve öğleden sonra kapalı olacak. Bu nedenle bankalardaki işlemlerinizi Perşembe günü öğle saatlerine kadar halletmenizde yarar var. Çünkü 1 Ocak 2016 Cuma günü bankalar kapalı olacak. Ardından gelen hafta sonu tatiliyle birlikte resmi tatil 4 Ocak 2016 Pazartesi gününe kadar uzayacak.

Hatırlatmak gerekir ki yılbaşı arefesi tatili sadece Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi devlet bankalarını değil özel bankaları da kapsıyor. Yani 31 Aralık Perşembe günü Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Odeabank, HSBC, TEB, Yapı Kredi Bankası, Finansbank, Denizbank ve diğer özel bankalar ile Kuveyt Türk, Bank Asya gibi katılım bankaları da yarım gün kapalı olacak ve öğleden sonra hizmet vermeyecek.

Tags : , ,

0 thoughts on “31 Aralık Perşembe Bankalar Tatil mi Açık mı Kapalı mı?”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Akıllı Telefonlara Dolar Zammı Gelecek mi? Ne Kadar Olacak?

Son birkaç haftadır bir türlü durdurulamayan, 3.40 seviyesine ulaşan dolar kuru en çok elektronik sektörünü vurdu. Stoklar tükenmeye başladı. Kampanyalar...

TEB Bonus Card’dan TAM 50 TL Bonus Kampanyası

TEB Bonus Card kullanıcılarını sonbahar - kış döneminde 50 TL Bonus kazanma fırsatı bekliyor. 4 Ekim günü başlayan ve 31...

Kapat