7 Adımda Kredi Kartını Doğru Kullanma Rehberi

7 Adımda Kredi Kartını Doğru Kullanma Rehberi

Kredi kartımızı kullanırken ayağımızı yorganımıza göre uzatmaya dikkat etmemiz gerektiği gibi, güvenlik önlemlerini de ihmal etmemeliyiz. Kart kullanıcıları özellikle şunları göz ardı etmemeli:

Atacağınız hesap ekstreleri, slipler, ATM fişleri, kredi kartı başvuruları veya kopyaları, sigorta formları, kredi teklifleri gibi kişisel bilgi içeren evraklarınızı iyice yırtarak okunmayacak hale getirin.

Kartınız kaybolduğunda ya da çalındığında hemen bankayı arayarak durumu bildirin, kartın iptal edilmesini isteyin.
Hesap ekstreniz zamanında gelmiyorsa bankadan takibini yapın. Bilgileriniz çalınmış olabilir.

Visa ve MasterCard üyesi iş yerlerinde kredi kartı kullanımı için herhangi bir komisyon talep edilmesi mümkün değildir. Böyle bir talep olursa bankaya bildirin.

Sliplerinizi yırtın, hesap ekstrelerinizi takip edin, komisyon talep eden iş yerlerini bankaya bildirin.

Eğer birden fazla karta sahipseniz, öncelikle hesap kesim tarihlerinin farklı olmasına özen gösterin. Böylelikle kartlarınız arasında ödemeler yapabilir, yaşayacağınız sorunları en aza indirebilirsiniz.

Tags : , , , , , , , ,

0 thoughts on “7 Adımda Kredi Kartını Doğru Kullanma Rehberi”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Bankalar ihtiyaç kredisi faizini indirmeye başladı

Merkez Bankası'nın son birkaç aydan beri faiz koridorunun üst bandında yaptığı 250 baz puanlık indirim, gecikmeyle de olsa bankaların kredi...

İlk Defa Kredi Kullanacaklara 5 Öneri

İlk defa kredi başvurusunda mı bulunacaksınız? Gençsiniz ve iş hayatınıza yeni mi başladınız? Bugüne kadar hiç kredi kullanmadınız, ilk defa...

Kapat