7 Adımda Kredi Kartını Doğru Kullanma Rehberi

7 Adımda Kredi Kartını Doğru Kullanma Rehberi

Kredi kartımızı kullanırken ayağımızı yorganımıza göre uzatmaya dikkat etmemiz gerektiği gibi, güvenlik önlemlerini de ihmal etmemeliyiz. Kart kullanıcıları özellikle şunları göz ardı etmemeli:

Atacağınız hesap ekstreleri, slipler, ATM fişleri, kredi kartı başvuruları veya kopyaları, sigorta formları, kredi teklifleri gibi kişisel bilgi içeren evraklarınızı iyice yırtarak okunmayacak hale getirin.

Kartınız kaybolduğunda ya da çalındığında hemen bankayı arayarak durumu bildirin, kartın iptal edilmesini isteyin.
Hesap ekstreniz zamanında gelmiyorsa bankadan takibini yapın. Bilgileriniz çalınmış olabilir.

Visa ve MasterCard üyesi iş yerlerinde kredi kartı kullanımı için herhangi bir komisyon talep edilmesi mümkün değildir. Böyle bir talep olursa bankaya bildirin.

Sliplerinizi yırtın, hesap ekstrelerinizi takip edin, komisyon talep eden iş yerlerini bankaya bildirin.

Eğer birden fazla karta sahipseniz, öncelikle hesap kesim tarihlerinin farklı olmasına özen gösterin. Böylelikle kartlarınız arasında ödemeler yapabilir, yaşayacağınız sorunları en aza indirebilirsiniz.

Tags : , , , , , , , ,

0 thoughts on “7 Adımda Kredi Kartını Doğru Kullanma Rehberi”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Ziraat Bankası Almanya Taksitli Kredi Vadesi ve Limiti

Ziraat Bankası Türkiye'de olduğu gibi Almanya'da da cazip kredi fırsatları sunmaya devam ediyor. Ziraat Bankası'ndan kredi kullanan gurbetçiler 25.000 Euro'ya...

Vakıfbank 1.13 Faizli Öğretmenler Günü Kredisi 2016

Vakıfbank her yıl olduğu gibi 2016 yılında da uygun faizli Öğretmenler Günü Kredisi kampanyasıyla çalışan ve emekli öğretmenlerimize saygısını gösteriyor....

Kapat