72 Ay Vadeli Kredi Kartı Yapılandırması Ne Zaman Başlayacak?

Kredi kartı borçlarını yapılandırma fırsatı vatandaşa can simidi gibi geldi. Birikmiş borçlarını ödeyemediği için “borcu borçla çevirme” şansını dahi bulamayan vatandaş, hükümetin gündeme getirdiği yeniden yapılandırma uygulamasını heyecanla bekliyor. Yapılandırmanın 72 ay vadeyle yapılacak olması da kredi kartı borçlularına ciddi bir avantaj sunuyor.

Başbakan Binali Yıldırım, çarşamba akşamı yaptığı açıklamada yeniden yapılandırma müjdesini verdi ama bunun ne zaman başlayacağına dair bir tarih vermedi. Aslında tarih vermeyişinin bir sebebi vardı. Yeniden yapılandırma uygulamasını her banka kendisi yapacak, kendi koşullarıyla başlangıç tarihini belirleyecek. Uygulamanın hangi tarihte başlayacağını da kendi müşterilerine duyuracak.

Aslında yeniden yapılandırma uygulaması ilk defa yapılan bir uygulama değil… Hükümetin açıklamasından önce de vardı ve borçlu vatandaşların çalıştığı bankaya giderek borcunu yapılandırması mümkündü. Ancak bankalar yeniden yapılandırma için en fazla 9 taksit fırsatı verebiliyordu. Hükümetin aldığı bu karar sonucunda bankaların da önü açıldı. Bundan sonra başvuru yapacak vatandaşların borcunu yapılandırırken 72 taksite kadar vade yapabilecekler.

Bir defaya mahsus olarak yapılacak borç yapılandırma uygulaması, kredi kartı ekstresinde yer alan toplam kart borcunun 72 ay vadeye bölünmesi suretiyle yapılacak. Yapılandırma için kredi kartı borcunuz olan bankaya başvuru yapmanız gerekiyor. Kesin bir tarih verilmemiş olsa da, yeniden yapılandırma uygulamasının Eylül ayının son haftasında veya Ekim ayının ilk haftasında başlaması bekleniyor.

Tags : , , , , ,

One thought on “72 Ay Vadeli Kredi Kartı Yapılandırması Ne Zaman Başlayacak?”

  1. Halk bankası, gecikmede olsun ya da olmasın 48 Aya kadar ihtiyaç kredisi faiz oranı=1,28 49-72 arası=1,35 kredi kartları için=1,75 uygulamaya 17/10/2016 pazartesi başlıyorlar. maalesef takipteki, icradaki borçları kapsamıyor.

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Emekliye 4 Müjde Umudu Bayramdan Sonraya Kaldı

9 günlük Ramazan Bayramı tatili bugünden itibaren başladı. Bu uzun tatil öncelikle devlet memurlarını ilgilendiriyor, özel sektörde böyle uzun bir...

Bağ-Kur Esnaf ve Tarım Emeklisi 2017 Maaş Zammı

Yıl sonu yaklaşırken emeklilerin 2017 maaş zamlarının ne kadar olacağı merak ediliyor. SGK bünyesinde maaş alan SSK, Bağ-Kur ve Emekli...

Kapat