9 günlük bayram tatilinde bankalar hangi gün açık?

12 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı nedeniyle kamu personeline verilen 9 günlük tatile cuma akşamından itibaren giriyoruz. Bu uzun tatilden sadece kamu çalışanları değil, özel sektörde çalışanların önemli bir kısmı da yararlanacak. Özellikle büyük şirket ve holdinglerin kendi çalışanları için 9 günlük bayram tatili vermesi bekleniyor.

9 günlük bayram tatili elbette insanların bir kısmını mutlu ederken bir kısmını da kararsızlık içerisinde bırakıyor. Özellikle de kamu bankalarında ve özel bankalarda işi olanlar, bankaların bu tatilin kaç gününde açık, kaç gününde kapalı olacağını tam olarak bilememenin sıkıntısını yaşıyor. Kurban Bayramı’nın dört günlük asıl bayram günlerinde hiçbir bankanın açık olmayacağı kesin ve net ama hafta sonu tatilini bayram günlerine bağlayan günler iin kafalar karışıyor.

Aslında bu yılki Kurban Bayramı için kafa karıştıran tek bir gün var, o da 16 Eylül Cuma günü… Bayramın son günü ile cumartesi hafta sonu tatilinin tam arasında olduğu için 16 Eylül konusunda vatandaşın önemli kısmında sıkıntı var. Kurban kesimi, akraba ziyareti, tatile çıkma fırsatı derken masraflar kabaracağı ve nakit sıkıntısı çekileceği için cuma günü nasıl bir tablo olacağını merak ediyorlar.

Bu konuda kararsızlık içerisinde olan takipçilerimize açık ve net olarak belirtelim. 16 Eylül 2016 Cuma günü kamu bankaları ve özel bankaların hepsi açık olacak ve tam gün mesai yapacak. Dolayısıyla başta kredi işlemleri ve havale gönderimleri olmak üzere her türlü bankacılık hizmeti verilecek.

Ancak bazı bankaların kendi personeli için kişisel bazda özel izin verebileceğini hesaba katmalısınız. Banka şubelerinde yeteri kadar personel bulunmaması nedeniyle işlemler uzayabilir ve işleminizin kapanış saatine yetişmemesi durumu ortaya çıkabilir. Bu nedenle 16 Eylül Cuma günü bankalara yolunuz düşerse, her zamankinden biraz daha fazla zaman ayırmanızda yarar var diye düşünüyoruz.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “9 günlük bayram tatilinde bankalar hangi gün açık?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bağ-Kur’luya Ziraat’ten Emekli Olma Kredisi

Emeklilik koşullarını tamamlayan ancak prim borcu olan Bağ-Kur'luya teminatsız kredi imkanı geldi. Krediyi Ziraat Bankası verecek ve emeklilik hemen gerçekleşecek....

Emekli Maaşı Bankadan Bankaya En Kolay Nasıl Taşınır?

Emekli maaşı ödemesini kendsine çekmek isteyen bankaların birbirinden cazip kampanyaları devam ediyor. Devletin emekliye promosyon vaadinin kısa vadede gerçekleşmeyeceğini gören...

Kapat