9 Günlük Kurban Bayramı Tatili Kesinleşti, Tatil Kredileri Hızlandı

9 Günlük Kurban Bayramı Tatili Kesinleşti, Tatil Kredileri Hızlandı
Çeşme Ilıca Plajları

Kamu görevlilerinin 16 Eylül Cuma günü idari izinli sayılmasıyla birlikte bayram tatili 9 güne çıkmış oldu. 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin kesinleşmesiyle yaz mevsiminin son tatili için hazırlıklar hızlandı. Bu arada bankalar da 9 günlük bayramda masrafların artacağını göz önüne alarak ihtiyaç kredisi yarışına girdi. Bankalardan 9 günlük tatil için kredi çeken vatandaşlar, bunu tatil yörelerinde kullanabileceği gibi kurban kesimi başta olmak üzere evinde de ihtiyaçları için harcayabilecek.

Bankaların müşterilerine sunduğu Tatil Kredisi paketlerinde faiz oranları genellikle ihtiyaç kredisi seviyesinde bulunuyor. Bazı bankalar direkt olarak Tatil Kredisi paketi sunarken bazı bankaların özel tatil kredisi paketi bulunmuyor. Ancak onlar da ihtiyaç kredisi kampanyalarında cazip faiz ayarlamaları yapmak suretiyle müşterilerine bir anlamda tatil kredisi hizmeti sunmuş oluyorlar.

İnsanların önemli bir kısmının tatil yörelerini tercih edeceğini düşünerek oralardaki son durumu gözden geçirelim. Yaz aylarında özellikle yerli turistlerin tercih ettiği Ege kıyılarındaki turistik tesisler, 9 günlük Kurban Bayramı tatili döneminde yüzde 100 doluluk hedefliyor. Bu tesislerin büyük bir kısmı İzmir’in tatil beldesi Çeşme ve çevresinde bulunuyor.

9 Günlük Kurban Bayramı Tatili Kesinleşti, Tatil Kredileri Hızlandı
Çeşme Alaçatı

Çeşme’de son durum nasıl?

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel, 9 günlük bayram tatilinde ilçedeki turistik tesislerin önemli bölümünün tamamen dolmasını beklediklerini söyledi. Öncel, hükümetin Türkiye’nin yaşadığı olağanüstü gelişmelerden sonra turizm sektörüne destek olmak amacıyla aldığı kararların kendilerini mutlu ettiğini belirterek, tatilin 9 güne çıkmasının bekleyen rezervasyonları harekete geçireceğini kaydetti.

Öncel, “Bayrama kısa süre kala rezervasyonlarda artış vardı. Ancak asıl hareketlilik 9 gün kararının açıklanmasıyla başlayacak. Çeşme’deki tesislerimizde şu anda yüzde 70 civarında bir doluluğu yaşıyoruz. Diğer turizm bölgelerine göre Ramazan Bayramı’nda daha iyi bir sezon geçirdik. Kurban Bayramı’nda da yoğun bir dönem geçireceğimiz kesin. Kurban Bayramı’nda 9 günlük tatilin en az 4 günü yüzde 100 doluluğa ulaşacağımızı tahmin ediyorum. İlk sinyaller bu yönde.” ifadelerini kullandı.

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “9 Günlük Kurban Bayramı Tatili Kesinleşti, Tatil Kredileri Hızlandı”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Halkbank Kredi 2017: Şimdi Al, 2017’de Öde

Halkbank, 2017 yılına şimdiden dangasını vuracak ihtiyaç kredisi kampanyasını başlattı. Kısaca "Kredi 2017" olarak tanıtılan Halkbank kampanyasına masrafsız veya uygun...

Vakıfbank 2016 Bahar Kredisi Kampanyası Başvurusu 5724’e

Vakfbank 2016 yılı için de cazip fırsatlar sunan Bahar Kredisi kampanyası düzenledi. 2016 Bahar Kredisi 36 aya varan vadeler, uygun...

Kapat