Amacımız – İlkelerimiz


Bu sitede yer alan ihtiyaç kredileri, bankalar ve kredi notu hakkındaki bilgi, yorum ve tavsiyeler danışmanlık kapsamında değim. sadece tanıtım amaçlıdır. Zaman içerisinde değişiklik, hata ve eksiklikler olabilir. Kredilerle ilgili kesin bilgilere ilgili bankaların kendi resmi sitelerinden ulaşabilirsiniz. Bu site kredi konularında bilgi arayan bireyler için hazırlanmıştır.

Türkiye’de Kredi ve Bankacılık

2000′li yıllarla birlikte Türkiye’nin bankacılık sektörü hızla gelişirken buna paralel olarak başta kredi kartları olmak üzere çeşitli bankacılık enstrümanlarının kullanımı yaygınlaştı. Bankaların bu konuda düzenlediği etkili reklam kampanyasıyla rekor düzeylere ulaştı. Böylece kredi kartı, ihtiyaç kredisi, kredili mevduat hesabı, avans hesap gibi kavramlar gündelik hayatımızın bir parçası haline geldi.

Artık hepimiz ekmek alışverişini bile kredi kartıyla yapar hale geldik. Paraya sıkıştığımızda eş dosttan binbir ricayla almak yerine bankalara gidip oradan kredi çekmeye başladık. Para için aybaşlarını beklemek yerine sadece bir SMS ile bankalara başvuruda bulunup harcamalarımızı tüketici kredileriyle yapmaya, borçlarımızı oradan ödemeye hız verdik.

Ancak kredi kartlarının ve çeşitli isimler altındaki banka kredilerinin yaygınlaşmasıyla eskilerin “ayağını yorganına göre uzat” özdeyişini rafa kalkarken özellikle bireysel kredilerde geri ödeme sorunları arttı. Ödenemeyen kredi borçları yüzünden icra takipleri gündeme geldi. Aile bütünlüğünü tehdit eden ciddi sorunlar yaşanmaya başladı.

Bu sitenin amacı, aslında son derece yararlı bir sistem olan kredi kartı ve tüketici kredileri sistemini tanıtmak, bankaların kampanyalarını detaylarıyla anlatmak, site ziyaretçilerinin bilgilenmesini sağlamaktır. Bunu yaparken aynı zamanda kredi kartı sisteminin yanlış ve bilinçsiz kullanımına dikkat çekiyoruz, sorunlardan kurtulmak için çözümler öneriyoruz. Amacımız bankacılık sistemine kendi çapımızda destek olurken aynı zamanda tüketicilerin daha bilinçli hareket ederek tehlikelerden korunmasına yardımcı olmaktır.

Kısacası bu sitede başta ihtiyaç, otomobil ve konut kredileri olmak üzere her türlü kredi fırsatlarıyla ilgili bilmek istediğiniz herşey var. Kredi kartları ve en son kampanyalar anlatılırken altın, dolar, euro Yatırım olanakları ve güncel konut projeleri hakkında geniş kapsamlı bilgilendirici yazılara yer veriliyor.