Arefe Günü Bankalar Açık mı? Kurban Bayramı Tatil Günleri Ne Zaman

Kurban Bayramı öncesi bayramın hangi gün başladığı, kaç gün tatil olduğu, tatil günlerinin ne zaman olduğu yine kafa karışıklığı yarattı. Farkında olmasak da bayrama çok az kaldı ve uzun bir tatil bizleri bekliyor.

Bilindiği gibi Kurban Bayramı 4 gün sürüyor. Bu günler oyunca resmi tatil olduğu için kamu kuruluşları, belediyeler, bankalar başta olmak üzere çalışılmayacak. 2016 yılında yılında bayram günleri 12 Eylül Pazartesi günü başlıyor. 11 Eylül Pazar günü Arefe günü. Bu gün zaten pazar hafta tatili olduğu için çalışma olmayacak.

10 Eylül Cumartesi günü de resmi tatil günü. En azından devlet daireleri ve bankalar için öyle. Bu durumda 10 Eylül Cumartesi günü başlayan tatil, 11 Eylül Pazar günü de devam ediyor ve 12 Eylül’de başlayan bayram tatiliyle birleşiyor. Bayramın eklenmesiyle Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri de tatile eklenmiş oluyor. 16 Eylül Cuma günü arada boşluk kalıyor ve 17 Eylül Cumartesiyle 18 Eylül Pazar günleri de hafta tatili.

Tüm gözler 16 Eylül Cuma gününe çevrilmiş durumda. Çünkü bu günün tatil olması durumnda bayram tatili 9 gün olacak. Bu konuda açıklanan son karara göre 16 Eylül 2016 Cuma günü kamu çalışanları idari izinli sayıldı. BU durumda kamu bankaları 16 Eylül günü açık olmayacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank gibi bankalar 9 gün tatil yapacak, hizmet vermeyecek. Özel bankalar ise devletin idari iznine tabi lmadığı için 16 Eylül günü açık olacak. Özel bankalar 16 Eylül’de tüm gün hizmet verecek.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Arefe Günü Bankalar Açık mı? Kurban Bayramı Tatil Günleri Ne Zaman”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Yarın Bankalar Tatil mi 30 Ağustos 2016 Çalışıyorlar mı

Yarın 30 Ağustos ve Zafer Bayramı kutlanacak. Bankalarda işi olan vatandaşın aklındaki soru ise şu: Bankalar yarın tatil mi? Bankalar...

Öğretmenlere yüzde 35 indirimli tatil fırsatı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Otelciler Federasyonu arasında işbirliği protokolü imzalandı. Milli Eğitim Bakanlığı...

Kapat