Asteğmen Maaşları Ne Kadar Kredi Alabilir mi Kart Limiti

Asteğmen maaşları askere gitmeye hazırlanan her üniversite ve yüksek okul mezunu tarafından merak edilir. Asteğmenlik, orduda subaylık statüsünde yer aldığı için maaş ve kredi imkanları da subay ordu personeli statüsüne göre değerlendirilir. Subay ve astsubaylar ordunun komuta kademesi olarak maaşlı personeli durumundadır. Bu yönleriyle devlet memuru sayılırlar. Asteğmenler devlet memurunun yararlandığı haklardan yararlanır ve sigortası Emekli Sandığı üzerinden ödenir.

Asteğmen maaşları 2016 yılı itibariyle 2800 TL civarında. Bu miktar batıda askerlik yapanlar için geçerli. Doğuda görev yapan asteğmenlerin maaşları 3.500 TL’yi buluyor.

Asteğmen kredi alabilir mi? Kredi kartı alabilir mi? Limiti ne kadar olur? Asteğmen adaylarının bir diğer merak ettikleri konu da kredi ya da kredi kartı alıp alamayacakları. Asteğmenler devlet memuru subay olarak çalıştıkları için ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi gibi her türlü krediyi alabilirler. Genellikle maaşlarının on katına kadar ihtiyaç kredisi alabildiklerini söyleyebiliriz. Yine maaşlarının 3 – 4 katı civarında bir kredi kartı limiti söz konusu olabilir.

Bu durumda asteğmenlerin aylık maaşları olan 2.800 – 3.500 TL’nin 3 – 4 katı civarında olan 7.500 – 10.000 TL civarında limitli kredi kartı alabileceklerini söylemek yanlış olmaz.

Asteğmenlik geçici bir görev olmasına rağmen bankalar asteğmenlere devamlı subay pozisyonunda olanlar gibi yaklaşmakta. Bu nedenle bankalar asteğmenlere 3 yıl vadeli ihtiyaç kredisi, 10 yıl vadeli konut kredisi ve son kullanma tarihi terhisten sonra olacak şekilde kredi kartı tahsis edebiliyorlar. Görev süresinin dolmasının ardından genellikle mevcut kredi kartlarının süreleri benzer limitlerle yenilenmekte, bu sırada yeni bir araştırmaya gidilmemekte. Asteğmen iken bir kredi kartı çıkartmanız durumunda yeni bir gelir belgelemesi gerekmeden yıllarca aynı kredi kartını kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu dönemde ilginç bir şekilde işyeri adresiniz görev yaptığınız birlik olarak kayıtlı olmaya devam ediyor.

Tags : , , , , , , , ,

0 thoughts on “Asteğmen Maaşları Ne Kadar Kredi Alabilir mi Kart Limiti”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bankalar 4 Temmuz Pazartesi 8 Temmuz Cuma Açık mı Kapalı mı

Bayram tatilinin kaç gün olacağı merak konusuydu. Bu gün gelen açıklamayla 2016 Ramazan Bayramı tatil süresi açıklandı. Buna göre kamu...

Banka mı, müteahhit mi? Hangisine borçlanmalı?

15 Temmuz darbe girişimi sonrası inşaat şirketleri kampanya atağına başlayıp 120 ay 0.70 faiz imkanı sununca konut piyasasının bir miktar...

Kapat