Bağ-Kur Esnaf ve Tarım Emeklisi 2017 Maaş Zammı

Yıl sonu yaklaşırken emeklilerin 2017 maaş zamlarının ne kadar olacağı merak ediliyor. SGK bünyesinde maaş alan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı Emeklileri 2017 yılı zamlarını bekliyor. İlk altı ay için yapılacak maaş zammı oranında ilk netleşen memur emeklilerinin zammı oldu. Yüzde 3 maaş zammı alan memur emeklisi için gelecek yılın başında en düşük emekli aylığı 1.752 TL oluyor.

Bağ-Kur ve SSK emeklileri ise zammı öğrenebilmek için 2016 yılının son yarısının enflasyon oranını bekliyor. Enflasyonun yüzde 3 ile 4 arasında çıkması bekleniyor. Bağ-Kur emeklileri yüzde 3.5 oranında bir zam alırlarsa en düşük Bağ_kur esnaf emeklisinin aylığı 1204 TL olacak. Bağ- Kur tarım emeklilerinde ise 2017 yılının ilk 6 ayında uygulanacak en düşük maaş 948 liraya yükselecek.

Zamlar ne zaman belli olacak? 2016 yılı ikinci 6 ayda gerçekleşecek enflasyon oranı 3 Ocak 2017 tarihinde belli olaak. Bu tarihte Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin alacakları maaş zammı da ortaya çıkmış olacak. Enflasyon oranının hedeflenen rakam olan yüzde 3’ü aşması bekleniyor.

SSK’lılarda en düşük aylıklar ne olacak? SSK emeklilerinde de maaş artışı enflasyon farkına bağlı. Enflasyon % 3.5 olur en düşük işçi emekli maaşı 2017 yılı ilk 6 ay için 1.339 TL’ye çıkacak. 2000 tarihinden sonra emekli olan SSK’lılar için en düşük emekli aylığı 826 TL olacak.

Emekli aylıklarının seviyesi yakın dönemde yeniden tartışmaya açılacak gibi. Yapılan iyileştirmelere rağmen vatandaşın en büyük şikayeti alım gücünün düşmesi. Açıklanan enflasyonla sokakta yaşanan enflasyonun farklı olduğu düşüncesi emeklilerin zihnini meşgul ediyor. Emekliler daha iyi koşullarda bir yaşamın hayalini kuruyorlar.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Bağ-Kur Esnaf ve Tarım Emeklisi 2017 Maaş Zammı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kredi Kartı Sicil Affı Çıkacak mı? Ne Zaman?

Bu sayfalarda hükümetin vatandaşa sunduğu müjdelere zaman zaman yer veriyoruz. Halkın borçlarından kurtulup daha iyi yaşaması için gayret gösteren hükümetin...

Acil Nakde İhtiyacınız Varsa Yapı Kredi Esnek Hesap

En olmadık zamanlarda acil nakit ihtiyacı hiç bitmez. Tam bir yerlere ödeme günü geldiğinizde hesabınızda para olmayabilir. Fatura ödemenizin tarihini...

Kapat