Banka Kredisi 48 Ay Vade Ne Zaman? İhtiyaç Tüketici Kredisi

Bankaların verdiği ihtiyaç kredilerinde vadenin 48 aya çıkartılacağı açıklandı. Tüketici kredilerinde, bir diğer deyişle ihtiyaç kredilerinde vade en önemli tercih unsurlarından biri. Daha önceleri 60 ay vadeli olarak kredi çekme imkanı sunulurken bu süre daha sonra 36 aya düşürülmüştü. Kredi vadesinin yeniden artırılarak 48 aya çıkarılması sevinçle karşılandı. Şimdi vatandaş 48 ay vadenin ne zaman başlayacağını merak ediyor.

İhtiyaç kredilerindeki 48 ay vade uygulamasının Eylül sonu ya da Ekim başlarında hayata geçmesi bekleniyor. Bu konuda bankalardan henüz bir kampanya haberi duyulmadı. Ancak bankaların 48 ay vadeli yeni kampanyalarıyla kısa süre içinde vatandaşın karşısına çıkması bekleniyor.

Kredi kartlarında yapılan taksit sayısı artırımı ve yeniden yapılandırmanın yanısıra ihtiyaç kredilerinde yapılan 48 ay düzenlemesinin ekonomiyi canlandırması bekleniyor. Bir süredir yaşanan sıkışıklık bu yolla atlatılmaya çalışılacak. Bundan en karlı çıkan ise uzun vadelere kavuşan vatandaş olacak. Yine de kredi ve kartlardaki bu cazibenin etkisine fazla kapılıp bütçeyi aşmamakta yarar var. Şu anda pekçok insanın yaşadığı banka borçlarını ödeyememe sorununa dikkat etmek gerekiyor.

Tags :

0 thoughts on “Banka Kredisi 48 Ay Vade Ne Zaman? İhtiyaç Tüketici Kredisi”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Halkbank Kredi 2017 Kampanyasında 1.13 Düşük Faiz Fırsatı

Halkbank'ın bu ay başında "Şimdi al, 2017'de öde!^sloganıyla başlattığı Kredi 2017 kampanyasında aylık % 1.13 düşük faiz fırsatı devam ediyor....

Denizbank Ramazan Kredisi Otomatik Ödeme Talimatına İndirim

Denizbank Ramazan Paketi cazip kredi imkanlarıyla geldi. Paket kapsamında 2 ay ertelemeli Ramazan Kredisi kullanılabiliyor. Kredi bayramdan sonra da kullanıma...

Kapat