Banka Kredisi 48 Ay Vade Ne Zaman? İhtiyaç Tüketici Kredisi

Bankaların verdiği ihtiyaç kredilerinde vadenin 48 aya çıkartılacağı açıklandı. Tüketici kredilerinde, bir diğer deyişle ihtiyaç kredilerinde vade en önemli tercih unsurlarından biri. Daha önceleri 60 ay vadeli olarak kredi çekme imkanı sunulurken bu süre daha sonra 36 aya düşürülmüştü. Kredi vadesinin yeniden artırılarak 48 aya çıkarılması sevinçle karşılandı. Şimdi vatandaş 48 ay vadenin ne zaman başlayacağını merak ediyor.

İhtiyaç kredilerindeki 48 ay vade uygulamasının Eylül sonu ya da Ekim başlarında hayata geçmesi bekleniyor. Bu konuda bankalardan henüz bir kampanya haberi duyulmadı. Ancak bankaların 48 ay vadeli yeni kampanyalarıyla kısa süre içinde vatandaşın karşısına çıkması bekleniyor.

Kredi kartlarında yapılan taksit sayısı artırımı ve yeniden yapılandırmanın yanısıra ihtiyaç kredilerinde yapılan 48 ay düzenlemesinin ekonomiyi canlandırması bekleniyor. Bir süredir yaşanan sıkışıklık bu yolla atlatılmaya çalışılacak. Bundan en karlı çıkan ise uzun vadelere kavuşan vatandaş olacak. Yine de kredi ve kartlardaki bu cazibenin etkisine fazla kapılıp bütçeyi aşmamakta yarar var. Şu anda pekçok insanın yaşadığı banka borçlarını ödeyememe sorununa dikkat etmek gerekiyor.

Tags :

0 thoughts on “Banka Kredisi 48 Ay Vade Ne Zaman? İhtiyaç Tüketici Kredisi”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Asgari Ücret Yılbaşında 1400 Lira mı Olacak, 1600 Lira mı?

Her yıl Kasım ayının bugünlerinde gündeme gelen asgari ücret pazarlığı başladı. Hükümet, işçi ve işveren kuruluşları temsilcilerini aynı masada birleştiren...

Kuveyt Türk Altın Kart: Faizsiz Ek Limit Veren Banka Kartı

Kuveyt Türk'ün tüm müşterilerine sunduğu Altın Kart, temelde bir banka kartı olmasına rağmen kullanıcısına sağladığı ek limit özelliğiyle adeta kredi...

Kapat