Bankalar 4 Temmuz Pazartesi 8 Temmuz Cuma Açık mı Kapalı mı

Bayram tatilinin kaç gün olacağı merak konusuydu. Bu gün gelen açıklamayla 2016 Ramazan Bayramı tatil süresi açıklandı. Buna göre kamu personeli 4 Temmuz arefe günü yarım gün, 8 Temmuz Cuma günü tam gün idari izinli sayılacak. Peki bu ne anlama geliyor? Bankalar açık mı olacak, kapalı mı olacak? Bankalar bugünlerde çalışacak mı?

Öncelikle söylemek gerekir ki idari izin resmi tatil anlamına gelmiyor. Bu nedenle kamu bankaları 4 Temmuz Pazartesi günü öğleye kadar, 8 Temmuz Cuma günü tam gün açık olacak. Ancak isteyen personele izin verileceği için bugünlerde kamu bankalarında iş yapabilmek çok zor. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım başlıca kamu bankaları.

Özel bankalar ve katılım bankaları ise 4 Temmuz Pazartesi yarım gün, öğleye kadar hizmet verecekler. Çünkü arefe günü yarım gün Bayram tatili. 8 Temmuz Cuma günü ise tam gün açık olacaklar. Başlıca özel bankalar ve katılım bankaları İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Finansbank, TEB, Denizbank, ING Bank, Şekerbank, Abank, Odeabank, Fbabank, Bank Asya, Kuveyt Turk.

Resmi tatil günlerinde ise hem devlet bankaları, hem de özel bankalar kapalı olacak, çalışmayacak. Resmi tatil günleri şunlar: 4 Temmuz Pazartesi yarım gün öğleden sonra kapalı, 5 Temmuz Salı, 6 Temmuz Çarşamba, 7 Temmuz Perşembe tam gün kapalı. 8 Temmuz Cuma günü ise tam gün açık. Ramazan Bayramı 2016 yılında tam olarak 5 Temmuz, 6 Temmuz, 7 Temmuz günlerini kapsıyor. 4 Temmuz Pazartesi arefe günü olarak yarım gün resmi tatil. 8 Temmuz Cuma günü tatil değil.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Bankalar 4 Temmuz Pazartesi 8 Temmuz Cuma Açık mı Kapalı mı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Dolardaki yükseliş trendi devam edecek mi?

Kasım ayının üçüncü haftası boyunca piyasaları etkileyen birçok olumsuzluk yaşandı ve belli ölçüde fiyatlandı. En önemli netleşme ise dolar kurunda...

İGDAŞ Doğalgaz Faturası Kredi Kartı ile 3 ve 5 Taksitli Ödeme

İstanbullu doğalgaz abonelerine müjde İGDAŞ'tan geldi. İGDAŞ aboneleri doğalgaz faturalarını kredi kartıyla taksitle ödeyebilecekler. Bankaların sunduğu taksitler 3 ve 5...

Kapat