Bankalar Emekliye Maaş Promosyonu İçin Kesenin Ağzını Açtı

Bankalar Emekliye Maaş Promosyonu İçin Kesenin Ağzını Açtı

Türkiye’deki yaklaşık 10 milyon emeklinin yıllardır sabırsızlıkla beklediği promosyon konusunda bankalar nihayet kesenin ağzını açmaya başladı. Bu konuda önderliği Denizbank yaparken kamu bankaları da emekliler için oldukça yüksek promosyon uygulamasına hazırlanıyor. Emeklilerin maaş ödemelerini yapmak isteyen kamu bankaları, tekliflerini 600 liraya kadar çıkardı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yılda yaklaşık 125 milyar liralık maaş ödemesi yapılan emekliler için Ziraat Bankası’nın da aralarında bulunduğu bankalarla pazarlığını sürdürüyor. Türkiye Bankalar Birliği ile yapılan görüşmelerin ardından emekliler için bankalarla yeniden masaya oturulduğu bildirildi.

Emeklilere promosyon verilmesine ilişkin ilk protokol geçen yıl Denizbank’la imzalanmıştı. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Denizbank arasında imzalanan protokole göre, emekli aylıklarını üç yıl bu bankadan almayı kabul eden vatandaşlara bir defaya mahsus olmak üzere 300 lira promosyon veriliyor.

Emekliye maaş ödemek isteyen bankalar bu kez tekliflerini yukarı çekti. Emekliye yılda 150 – 200 lira verilmesi önerisinde bulunurken, Bakanlık bu tutarı yukarı çekmek için pazarlığı sürdürüyor. memur-Sen ise bu rakamın 900 liraya çıkarılabileceğini savunuyor.

Emeklilere maaş ödemesi dağılımında kamu bankaları, şu anda yaklaşık yüzde 80’lik paya sahip bulunuyor. PTT Bank dahil edildiğinde bu oran yüzde 90’a ulaşıyor. Özel bankaların payı ise yüzde 10 civarında. Yılda yaklaşık 400 – 450 bin kişinin emekli olduğu düşünüldüğünde bugüne kadar konuya mesafeli davranan bütün bankalar promosyonla ilgilenmeye başladı.

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Bankalar Emekliye Maaş Promosyonu İçin Kesenin Ağzını Açtı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Ramazan Bayramı Kredi Kampanyaları Rehberi

Türkiye'deki özel bankalar ve kamu bankaları, 2016 ramazan bayramına özel hem düşük faizli hem de ertelemeli kredi seçenekleri sunuyor. Bu...

Kredi Kartı Almadan Önce Bunlara Dikkat Edin

Bugüne kadar hiç kredi kartı kullanmadınız veya daha önce kullandınız ama canınız yandı diye tekrar başlayıp başlamamak için kararsızsınız. Aşağıdaki...

Kapat