Kurban Bayramı’nda Cuma Günü Bankalar Açık mı?

Kurban Bayramı 12 Eylül Pazartesi günü resmen başlıyor. Dört günlük Kurban Bayramı bu yıl 13 Eylül Salı, 14 Eylül Çarşamba ve 15 Eylül Perşembe günleri devam edecek. Ancak hükümetin 16 Eylül Cuma günü için memurları idari izinli saymasıyla birlikte tatilin süresi dokuz güne çıktı. Böylece devlet memurları ve bazı özel sektör çalışanları 9 Eylül Cuma akşamından 18 Eylül Pazar akşamına kadar toplam dokuz gün tatil yapma fırsatı bulacak.

Kurban Bayramı resmi tatil statüsünde olduğu için dört günlük bayram süresince bankalar da kapalı olacak. Banka şubelerinde 9 Eylül Cuma akşamından itibaren 15 Eylül Perşembe akşamına kadar kesintisiz altı gün tatil yapılacak.

Buraya kadar sorun yok, herşey tamam ancak 16 Eylül Cuma günü için bir belirsizlik var. Bayram tatili ile hafta sonu tatili arasına sıkışan 16 Eylül Cuma günü bankaların ne olacağı merak ediliyor. Kapılarını açacaklar mı, hizmet verecekler mi, yoksa banka çalışanları da o gün izinli mi sayılacak, bu soruların cevabını merak edenlerin sayısı çok fazla…

Bu konuda kararsız kalan takipçilerimiz için kısa ve net bir cevap verelim. Türkiye’de faaliyet gösteren tüm kamu bankaları ve özel bankalar 16 Eylül Cuma günü tam gün mesai yapacak. Her banka kendi çalışma düzenine göre sabah 08:30 veya 09:00’da açılacak ve akşam 17:00’ye veya 17:30’a kadar tüm bankacılık hizmetlerini verecek. Bazı bankalarda özel izin alanlar nedeniyle personel sayısında azalma olabilir ama 16 Eylül 2016 Cuma günü, iki tatil arasına sıkışmış olsa da normal e tam gün mesai günü olacak. O gün bankalarda işi olan her müşteriye tam gün hizmet sunulacak.

16 Eylül Cuma günü Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank gibi kamu bankaları ve Akbank, Garanti Bankası, iş Bankası, Yapı Kredi, ING Bank, Türk Ekonomi Bankası TEB, Şekerbank, Denizbank, Finansbank, Kuveyt Türk, Albaraka gibi özel bankaların kapısı açık olacak.

Dokuz günlük tatilin resmi tatil statüsünde olan diğer günlerinde ise ATM’lerden ve bankaların internet şubelerinden her zamanki gibi bankacılık işlemleri yapılabilecek. Aynı şekilde bankaların cep telefonu şubeleri ve 444’lü müşteri hizmetleri de tatil günleri boyunca tam kapasiteyle hizmet vermeye devam edecek.

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Kurban Bayramı’nda Cuma Günü Bankalar Açık mı?”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Trump kazanınca dolar 3.22 oldu. Yeni hedef 3.50 mi?

8 Kasım Salı günü yapılan ABD başkanlık seçimlerinde sürpriz gerçekleşti ve ABD'nin yeni başkanı Donald Trump oldu. Türkiye'deki piyasalar Hillary...

65 Yaş Aylığı Nasıl Alınır, Kimler Alabilir?

65 yaşını doldurmuş TC vatandaşlarına devlet tarafından yaşlılık maaşı verildiği biliniyor. Bu maaş halk arasında 65 yaş aylığı olarak da...

Kapat