Bankaların Bayram Kredisi Nedir? Kolayca Alınıyor mu?

Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar, yılın bazı dönemleri için özel ihtiyaç kredisi kampanyası yapıyorlar. Bunun çok çeşitli örnekleri var. Yılbaşı Kredisi, Yaz Kredisi, Kış Kredisi, Öğretmenler Günü Kredisi gibi… Bankaların yılda iki defa yaptığı Bayram Kredisi kampanyalarını bu kapsamda sayabiliriz.

Bankaların yaptığı Bayram Kredisi kampanyaları, Ramazan Bayramı Kredisi ve Kurban Bayramı Kredisi olmak üzere yılda iki defa düzenleniyor. Ramazan Bayramı Kredisi bu yıl Temmuz ayına rastlarken Kurban Bayramı Kredisi ise Eylül ayına denk geldi. Bayramdan 10 – 15 gün kadar önce başlatılan Bayram Kredisi kampanyaları, genellikle arefe günü sona ererken bir kısım bankalarda bayramdan sonraki birkaç gün daha devam ettiğini görüyoruz.

Bayram Kredisi kullanmanın özel bir prosedürü veya formalitesi var mı?

Bayram Kredisi aslında temel olarak bir ihtiyaç kredisi ürünü olduğu için özel bir prosedürü veya formalitesi bulunmuyor. Dolayısıyla başvuru için gerekli koşulların da ihtiyaç kredileri ile benzer olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar diğer zamanlarda hangi belgeler gerekiyorsa yine aynı belgeleri istiyor. Bir tek fark olduğu söylenebilir. Cep telefonuyla yapılan başvurular sırasında gönderilen SMS mesajının başına bayram, bayram kredisi, kurban gibi kelimelerin yazılması isteniyor.

Bayram Kredisinin faizi ve geri ödeme vadeleri farklı mı?

Bayram Kredisi söz konusu olduğunda birçok banka bayrama özel faiz oranı uygulamaya başlıyor. Bu da genellikle normal zamanlardan daha düşük ve daha uygun faiz oranı şeklinde oluyor. Kimi bankalar dosya masrafı almadan kredi verirken kimi banka da faizi oldukça düşük tutuyor. Bayram Kredisi için uzun vadeli geri ödeme yapılamıyor. Yasalar 36 aydan fazlasına izin vermediği için en fazla 36 ay vade yapılabiliyor. Ancak baı bankalar, ilk taksiti 3 ay ertelemek suretiyle müşteriye bayrama özel avantaj sağlayabiliyor.

Bayram Kredisi için hangi belgeler gerekli?

Bankaların Bayram Kredisi kullandırmak için başvuru sırasında istediği belgeler, nüfus cüzdanı, gelir belgesi, yerleşim belgesi gibi klasik belgelerden oluşuyor. İhtiyaç kredisi kullanılırken gereken belgelerin benzerleriyle Bayram Kredisi için başvuru yapılabiliyor.

Tags : , , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Bankaların Bayram Kredisi Nedir? Kolayca Alınıyor mu?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
En uygun Ramazan Bayramı Kredisi hangi bankada?

Ramazan ayının daha başlarındayız ama bankaların Ramazan Bayramı Kredisi yarışı şimdiden başladı. Bayram tatilinin 8 güne çıkarılmasıyla insanların daha çok...

2000 Sonrası Emeklilerin İntibak Hayali Ne Olacak?

Yargıtay'ın 2000 sonrası emeklilerle ilgili son kararı büyük hayal kırıklığı yarattı. 2000 yılı sonrasında emekli olup da intibak çıkmasını bekleyen...

Kapat