Başkanlık Sistemi Kredileri Olumlu Etkiler mi?

Başkanlık sistemi son günlerde her platformda yoğun olarak tartışılıyor. Özellikle de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başkanlık referandumunu gündeme getirmesiyle birlikte tartışmaların iyice hız kazandığı gözleniyor. Başkanlık sisteminin siyasi boyutunun yanı sıra ekonomiye etkisinin nasıl olacağı da en çok merak edilen konulardan birisi… Genel olarak ekonominin geleceği tartışıldığı gibi vatandaşı en yakından ilgilendiren banka kredilerinin hızlanıp hızlanmayacağı da merak ediliyor.

Başkanlık sisteminin ekonomiye etkisi konusunda açıklama yapan Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, başkanlık sistemine destek vererek ekonomiye etkisinin pozitif olacağını, bunun da vatandaşın kredi bulma sorununa çözüm getireceğini savundu.

Türkiye gibi bir ülkenin bulunduğu coğrafyada barınabilmesi için güçlü liderlere ihtiyaç olduğunu belirten Özdebir, hızlı karar alma süreçlerinin önemine dikkat çekti ve “İyi dizayn edilmiş bir başkanlık sistemi Türkiye’nin işleyişini hızlandırır. Hızlı karar alınması demek ekonominin hızlı çalışması anlamına gelir. Hızlı çalışan ekonomide kredi verme süreçleri de daha hızlı işleyecektir” dedi.

Özdebir sözlerine şöyle devam etti: “Bazen bürokrasinin yavaşlığından tedbir alana kadar olaylar geçiyor. Başkanlık sisteminin gelmesi konusunda bir endişem yok. Başkanlık sistemi, Bahçeli’nin halkın iradesine soralım sözüyle meyve olgunlaşmış gibi. Başkanlık sisteminin nasıl işleyişine ilişkin tasarım önemli”

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Başkanlık Sistemi Kredileri Olumlu Etkiler mi?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Gram altın 130 lirayı zorluyor. 150 liraya gider mi?

Türkiye'de altının gram fiyatı yükselmeye devam ediyor. Önceki hafta sonu yaşanan darbe girişiminden sonra yükseliş trendine giren altında 29 Temmuz...

Kart Aidatını Geri Almanın Yol Haritası

Bankaların bazen uyguladığı haksız ücretlere yargı ‘Dur’ diyor. Hakem heyetleri ve mahkemeler, tüketici lehine her yıl yüzlerce karar veriyor. Siz...

Kapat