Başkanlık Sistemi Kredileri Olumlu Etkiler mi?

Başkanlık sistemi son günlerde her platformda yoğun olarak tartışılıyor. Özellikle de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başkanlık referandumunu gündeme getirmesiyle birlikte tartışmaların iyice hız kazandığı gözleniyor. Başkanlık sisteminin siyasi boyutunun yanı sıra ekonomiye etkisinin nasıl olacağı da en çok merak edilen konulardan birisi… Genel olarak ekonominin geleceği tartışıldığı gibi vatandaşı en yakından ilgilendiren banka kredilerinin hızlanıp hızlanmayacağı da merak ediliyor.

Başkanlık sisteminin ekonomiye etkisi konusunda açıklama yapan Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, başkanlık sistemine destek vererek ekonomiye etkisinin pozitif olacağını, bunun da vatandaşın kredi bulma sorununa çözüm getireceğini savundu.

Türkiye gibi bir ülkenin bulunduğu coğrafyada barınabilmesi için güçlü liderlere ihtiyaç olduğunu belirten Özdebir, hızlı karar alma süreçlerinin önemine dikkat çekti ve “İyi dizayn edilmiş bir başkanlık sistemi Türkiye’nin işleyişini hızlandırır. Hızlı karar alınması demek ekonominin hızlı çalışması anlamına gelir. Hızlı çalışan ekonomide kredi verme süreçleri de daha hızlı işleyecektir” dedi.

Özdebir sözlerine şöyle devam etti: “Bazen bürokrasinin yavaşlığından tedbir alana kadar olaylar geçiyor. Başkanlık sisteminin gelmesi konusunda bir endişem yok. Başkanlık sistemi, Bahçeli’nin halkın iradesine soralım sözüyle meyve olgunlaşmış gibi. Başkanlık sisteminin nasıl işleyişine ilişkin tasarım önemli”

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Başkanlık Sistemi Kredileri Olumlu Etkiler mi?”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Kredi kartı borcu taksitlendirmenin en kısa yolu

Kredi kartı borçları artık önü alınamayacak hale geldiyse, bir karttan para çekip öbürüne yatırarak günü kurtarıyorsanız, kredi kartı borcunuzu taksitlendirme...

Kredi Kartı Borcu Ne Zaman Takibe Düşer İcralık Olur

Kredi Kartı İdari Takip ve Yasal Takip Süreci Nasıl İşliyor? Kredi kartı ekstre borcunun takibe girmesini istemiyorsanız her ay gelen...

Kapat