Bayramda Yavuz Sultan Selim Köprüsü Ücretsiz mi 3. Köprü

Bayramda Yavuz Sultan Selim Köprüsü Ücretsiz mi 3. Köprü

Kurban Bayramı tatili günleri boyunca köprü ve otoyolların ücretsiz olduğu açıklandı. Ancak iki köprü bundan istisna edildi: Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü. Bayram boyunca bu iki köprü ücretli olacak. Yeni açılan iki köprüden geçenler ücret ödeyecek.

Hangi Köprüler ve Otoyollar Bedava? Bayram süresince Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri bedava. Yani İstnbul’daki 1. ve 2. köprüden geçenlerden para alınmayacak. Bunun yanısıra Türkiye genelindeki tüm otoyollar ücretsiz olacak. Ancak yeni açılan iki köprüden bayram süresince para alınacak.

Köprü ve Otoyollar 9 Gün Ücretsiz mi? Akla gelen bir diğer soru da köprü ve otoyolların bayram tatilinin hangi günlerinde parasız olduğu. Bilindiği gibi devlet memurları ve kamu personeli 9 gün tatil yapıyor. Ancak resmi bayram tatili 15 Eylül’de sona erecek. Bu nedenle kafa karışıklığı yaşanıyor. Yapılan açıklamaya göre tüm bayram tatili boyunca, yani 9 gün boyunca köprü ve otoyollar ücretsiz olacak.

Şehir İçi Ulaşım Bayramda Ücretsiz mi? Bir diğer konu ise belediyelerin işlettiği ve hizmet verdiği şehir içi toplu ulaşımın bayramda ücretsiz olup olmadığı. Şehir içi ulaşımda sadece bayram süresince ücret alınmayacak. Bilindiği gibi bayram 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve 15 Eylül Perşembe günü sona erecek. Toplu ulaşım şehir içinde sadece bu dört günde ücretsiz olacak.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Bayramda Yavuz Sultan Selim Köprüsü Ücretsiz mi 3. Köprü”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Kart borcu kapatayım derken faiz girdabına girmeyin

Hükümetin banka kredisi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılmasına imkan sağlayan kararının üzerinden oldukça uzun zaman geçti. Bu süre zarfında...

Memur ve memur emeklisinin Ocak 2017 maaşları belli oldu

Devlet memurlarının 2017 Ocak ayı zamlı maaşları belli oldu. Yüzde 3 toplu sözleşme zammıyla memur maaşları 79 TL ile 285...

Kapat