“Ben paramı dolara yatırırım” diyen yine kazandı

26 Eylül Pazartesi günü başlayıp 30 Eylül Cuma günü sona eren geçen haftada dolar yatırımcısı yine kazançlı çıktı. Moody’s’in yaptığı not indirimiyle başlayan haftaya 3 TL’ye çok giren ABD doları, hafta içinde bir miktar gerilese de, cuma günü başlayan Lozan ve OHAL’in uzatılması tartışmaları sonucu tekrar yükselişe geçerek haftayı 3 TL’in üzerinde kapattı. Bu aynı zamanda Eylül ayı ve üçüncü çeyrek kapanışı da oldu.

Geçen hafta boyunca Borsa İstanbul`da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 4,10 geriledi. 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 0,39 değer kazandı. En çok kazandıran ise dolar oldu. Dolar / TL haftayı yüzde 1,63 artışla tamamladı.

Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören hisse senetleri ortalama yüzde 4,10 değer kaybetti. BIST 100 endeksi, hafta içinde en yüksek 77.857, en düşük ise 76.148 puanı gördükten sonra haftayı, önceki hafta kapanışına göre yüzde 4,10’luk azalışla 76.488 puandan tamamladı.

Kapalıçarşı’da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı geçen hafta yüzde 0,39 artarak 127,70 liraya, Cumhuriyet altınının satış fiyatı da yüzde 0,47 yükselerek 855 liraya çıktı. Geçen hafta sonu 209 lira olan çeyrek altının satış fiyatında ise değişim görülmedi. Hafta boyunca Euro yüzde 1,57 değer kazanarak 3,36 liraya, ABD doları ise yüzde 1,63 artışla 3,02 liraya yükseldi.

Bireysel emeklilik fonları yüzde 0,23 değer kaybetti, yatırım fonları yüzde 0,05 değer kazandı. Kategorilerine göre bakıldığında ise yatırım fonları içinde en fazla kazandıran yüzde 0,49 ile katılım fonları oldu. Borsa İstanbul Tahvil ve Bono Piyasası’nda, ağırlıklı ortalamalara göre çeşitli vadelerdeki bono ve tahvillerin haftalık net getirileri ise yüzde 0,15 ila yüzde 0,22 arasında gerçekleşti.

Tags : , , , , , , , , ,

0 thoughts on ““Ben paramı dolara yatırırım” diyen yine kazandı”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Emekliye 3 Maaş Faizsiz Avans Hükümetin Masasında

Tüm emeklilere maaşının 3 katına kadar faizsiz ve masrafsız avans müjdesinin gerçek olmasına az kaldı. Emeklileri heyecanlandıran 3 maaş avans...

Halkbank Dost Kredi ile Kredi Borç Transferi

Halkbank Dost Kredi, diğer bankalardaki ödemesi devam eden ihtiyaç kredilerini ve kredi kartı bakiyelerini Halk Bankası'na transfer etme imkanı sunuyor....

Kapat