Benzin ve Motorin Litre Kaç TL Oldu? Akaryakıta Zam

Benzin ve motorin kredi kartıyla yapılan harcamaların ilk sırlarında yer alıyor. Araç sahiplerine kötü bir haber var. Benzin ve motorine büyük oranda zam geldi. 22 Kasım 2016 gece yarısı geçerli olacak ve 23 Kasımdan itibaren uygulanacak yeni akaryakıt fiyatları bu kez can yakacak. Akaryakıt fiyatlarında her zaman günlük fiyat ayarlamaları yapılıyordu. BU bazen fiyat artırımı bazen de indirim şekline oluyordu. Ancak bu kez gelen zam litrede benzinde 15 kuruş, motorinde 10 kuruş civarında. Bu zamlarla benzinin litre fiyatı 5 TL’ye yaklaşmış oldu.

Benzin ve Motorin Fiyatları Kaç Lira Oldu? Akaryakıta yapılan zam sonrasında İstanbul’da kurşunsuz benzinin litre fiyatı 4.91 – 4.94 Liraya çıktı. Kurşunsuz benzin daha önce 4.76 – 4.79 TL arasında satılıyordu. Böylece kurşunsuz benzinin litre fiyatı 5 TL’ye yaklaştı.

Motorin ise İstanbul’da 4.16 TL ile 4.18 TL aralığında satılıyordu. Son zamdan sonra 23 Kasım 2016 tarihinden itibaren motorinin litresi 4.26 TL ile 4.28 TL aralığına yükselecek. zamlı fiyatlar bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

İşin kötüsü zaman zaman indirim haberleri almaya alışkın olan tüketiciler bu kez üst üste zam haberleri almaya başladılar. Geçen hafta Cuma günü motorine 9 kuruş zam yapılmıştı. Bunun üzerine gelen 10 kuruşluk zam araç sahiplerini şimdiden kar kara düşündürmeye başladı.

Araç sahipleri dolardaki yükselişle birlikte zam haberleri almaya başladı. Aslında akaryakıt fiyatları sadece dolar kuruna bağlı değil. Dışarıda petrol fiyatlarındaki gelişmeler de fiyatları etkiliyor. Ancak tüketiciler petroldeki indirimin aynı oranda benzin ve motorine yansıtılmadığını, ancak petrol fiyatlarındaki artışın fiyatlara hemen yansıdığını düşünüyor. Ayrıca akaryakıt fiyatlarındaki yüksek vergiler vatandaşın her zaman şikayet ettiği konuların başında geliyor. Bugünlerde herkes aracını daha az kullanmayı ya da tasarruf yöntemleri geliştirmeyi düşünecek gibi gözüküyor.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Benzin ve Motorin Litre Kaç TL Oldu? Akaryakıta Zam”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Ohal sonrası emekliye 3 maaş avans 10 maaş kredi ne olacak?

Şimdi herkes darbe girişimini konuşuyor ama ülkemizde yaşanan başarısız darbe girişimi öncesi, emekli insanlarımızın öncelikli konusu, 3 maaş avans, 10...

65 Yaş Aylığı Nasıl Alınır, Kimler Alabilir?

65 yaşını doldurmuş TC vatandaşlarına devlet tarafından yaşlılık maaşı verildiği biliniyor. Bu maaş halk arasında 65 yaş aylığı olarak da...

Kapat