Bireysel İhtiyaç Kredisi İçin 72 Ay Vadeli Yapılandırma Geldi

Bireysel ihtiyaç kredilerinde ödenememe sorunu tarihe karışıyor. İhtiyaç kredisi borcu olanlar şimdi 72 ay vadeli olarak yapılandırma geldi. Eylül ya da Ekim ayı içinde başlaması bekleyen yeni uygulamayla kredi borçları 72 ay taksitle geri ödenebilecek.

Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamaya göre sayıları giderek artan kredi borçlularının sorunlarına kesin çözüm geldi. Bankalar bir defalığına olmak üzere ihtiyaç kredisi borçlarını 72 taksit üzerinden yeniden yapılandıracak. Kredi borçları eşit taksitler halinde 72 ayda geri ödenecek.

Kredi borcunun hesaplamasında başvuru tarihindeki en son kredi borcu tutarı esas alınacak. O güne kadar ödenmiş taksitler dışında kalan, başvuru tarihi itibarıyla ödenmemiş durumda olan ve vadesi henüz gelmemiş olan taksitler dikkate alınacak. Ödenmemiş olan tüm toplam borç tutarı üzerinden taksitlendirme yapılacak.

Borç yapılandırması isteğe bağlı bir uygulama olduğu için kredi borçlusunun bankaya başvuru yapması gerekiyor. Banka başvuru olmadan kendi başına taksitlendirme işlemi yapamayacak. Kredi borç yapılandırması başvurularının bugünlerde başlaması bekleniyor.

Bireysel ihtiyaç kredilerinde bir diğer sevindirici haber de vadenin 36 aydan 48 aya çıkması. Bundan sonra bankalardan maksimum 48 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi alınabilecek. 48 ay vadeli kredi kampanyalarının yakında başlaması bekleniyor.

Tags :

4 thoughts on “Bireysel İhtiyaç Kredisi İçin 72 Ay Vadeli Yapılandırma Geldi”

  1. merhaba eylül ayı başınfa biri 6 bin diğeri 5 bin iki kredi kullandım henüz ilk taksitleri de ödenmedi bunları da 72 ay vade ile yeniden yapılandırabilir miyim?

  2. kredi kartimdan 7 binlira nakit avans kullandim. Bu tutarlar toplam borc kapsaminda gorunuyor suan, kredi karti yapilandirmasinda bu borclarda gecerlimi. tesekkur ederim

  3. eylul ayi basinda 6 bin ve 5 bin imi kredi kullandim ve ilk taksitlarini odemedim. Cikacak yapilandirmada bu kredilerimi kapsarmi? Yani 73 ay yspilandira blilirmiyim?

  4. İyi gunler yaptiginiz bu bilgilendirmeler ve yardimlariniz icin tesekkur ederim. Eyluy ayi basinda 6 ve 5 bin tl imi ayri kredi cektim 36 ay vade ile ve ilk taksitleri de odenmedi. Bu imi krediyi 72 ay yapilandirablilir miyim? Bir diger sorunmda is arkadasim icin kendisi kredi kartindan bu ay 7 bin lira nakit avans cekti ve o paralar suan kartini. toplam borcuna yansitdi.kredi karti yapilandirmasinda bu borclarda gecerli olacak mi? Yardimlariniz i in tesekkur ederiz.

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
İlk evini alana devlet desteği 26 Ağustos’ta başlıyor

Bankada düzenli birikim yapıp ilk evini alanlara devlet katkısı sağlayacak sistem 26 Ağustos’ta başlıyor. Bankalar, hesap açacaklar için cazip kampanyalar...

Denizbank’tan Esnafa 125.000 Lira Esnek Vadeli Kredi Fırsatı

Denizbank esnafın içinde bulunduğu nakit sıkıntısını gidermek ve nefes aldırmak için yeni kredi kampanyalarını hayata geçirmeye devam ediyor. Televizyon reklamlarında...

Kapat