Boğaz Köprüsü ve FSM Bayramda Ücretsiz mi Paralı mı

2016 Kurban Bayramı boyunca köprü ve otoyolların ücretsiz olduğu açıklandı. Ancak bunun istisnaları var. Yeni açılan Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri bayramda ücretli olacak. İstanbul’un 1. ve 2. köprüleri ise bayramda ücretsiz. İstanbul Boğaziçi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Boğaz Köprüsü’nden para ödemeden geçiş yapılacak.

Kurban Bayramı boyunca 1. Boğaz Köprüsü ve 2. köprü olan FSM (Fatih Sultan Mehmet Köprüsü) ücretsiz olarak kullanılabilecek. Boğaziçi Köprüsü ve FSM’den geçenler ücret ödemeyecekler. Ancak yeni açılan Yavuz Sultan Selim 3. Boğaz Köprüsü ve İzmir yolundaki Osmangazi köprülerinden geçişlerde ücret alınmaya devam edilecek.

Köprülerin ücretsiz kullanımının kaç gün olacağı sorunu da çözümlendi. Bayram tatili aslında 4 gün olmasına rağmen memurların idari izinli sayılması nedeniyle iki hafta sonu tatilinin de birleşmesiyle bayram tatili 9 güne çıktı. 9 günlük süre boyunca köprü ve otoyollar parasız olacak.

Köprü ve otoyollarda parasız geçişler bu gece saat 12’de başlayacak ve 19 Eylül Pazartesi sabahı saat 07.00’de sona erecek. Bu süreler içinde İstanbul’daki ilk iki köprüden para ödemeden geçiş yapılabilecek. Aynı zamanda tüm yurttaki otoyollar ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Tags : , ,

0 thoughts on “Boğaz Köprüsü ve FSM Bayramda Ücretsiz mi Paralı mı”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Akbank İki Bayram Arası Ödemesi Olmayan Kredi

Akbank'ın Haziran 2016 bayram öncesi kredi kampanyası başladı. 30 Haziran tarihine kadar devam edecek kampanyada kredi kullananlar dilerlerse üç ay...

Merkez Bankası faiz kararından sonra banka faizleri de artacak mı?

Merkez Bankası, 24 Kasım Perşembe günü finans piyasalarının dahi beklemediği oranda faizleri artırarak sürpriz yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çarşamba günü yaptığı...

Kapat