Borç sarmalından kurtulmak için en iyi çözüm ihtiyaç kredisi

Borç sarmalından kurtulmak için en iyi çözüm ihtiyaç kredisi

Kredi kartları düzenli ödeme yapıldığında, kolaylık sağlayan bir alışveriş aracı iken, ödeme aksatılması halinde yuva yıkan bir faktöre dönüşebiliyor. Türkiye’de 20 milyon kişinin kredi kartı borcunun ancak asgari tutarını ödeyebildiğini göz önüne alınırsa, kart kullanımının ağırlıklı olarak dezavantajları öne çıkıyor.

Kart borcunu ödeyemeyenler, faiz sarmalına yakalanıyor. Kartopu gibi büyüyen borçtan kurtulmak için çözümsüz değilsiniz. En kısa sürede ihtiyaç kredisi çekip, borcu sıfırlayın, katlanan faize ‘Dur’ deyin.

Kredi kartı borcunu zamanında ödeyemeyen vatandaş, faiz batağına saplanıyor. Katlanarak artan faiz ile anaparanın üzerine yüklü meblağlar ekleniyor. Noter, ihbar, avukatlık, icra, takibi gibi ekstra masraflarla, borç altından kalkılamayacak bir hal alıyor. Her geçen gün de artıyor. Türkiye’de mahkemelik olan, borcu ödenemeyen yaklaşık 5 milyon kredi ve kredi kartı bulunuyor.

Kredi kartı borçlarından kurtulmanın elbette yolu var. Bankadan kullanacağınız ihtiyaç kredisi ile borçlarınızı kapatabilirsiniz. İhtiyaç kredisinde de faiz vardır ama kredi kartı faizine kıyasla her zaman çok daha düşüktür. Ancak sonrasında yine ‘düzenli ödeme’ şartı sizi bekliyor olacak. Ayrıca kullanılan kredinin ödemesi sürerken, yeniden kredi kartına yüklenmemek önem taşıyor.

İhtiyaç kredisi alırken, faiz oranlarının kıyaslanmasının yanı sıra masrafların tutarına da dikkat edilmesi gerekiyor. Düşük faizli ihtiyaç kredilerinin dosya masrafı veya kredi tahsis ücreti yüksek olabiliyor. Ayrıca geri ödeme vadesi 36 aya doğru uzadıkça faiz oranları da buna paralel olarak artabiliyor. Dolayısıyla ihtiyaç kredisi çekmek için müşteri temsilciniz ile görüşürken onun sözlerine dikkatle kulak vermeli, faiz ve vade konusunda son derece dikkatli davranmalısınız.

Ve tekrar hatırlıyoruz. Kredi kartı borcunuzu ihtiyaç kredisi yoluyla çözerek kartınızın limitlerini boşalttıktan sonra yeniden kredi kartına yüklenmeyin. İhtiyaç kredisi taksitlerinizi kredi kartından çekeceğiniz nakit paralarla ödemeyi aklınızdan dahi geçirmeyin. Yeniden borç sarmalına düşmek istemezsiniz, değil mi?

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Borç sarmalından kurtulmak için en iyi çözüm ihtiyaç kredisi”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Türkiye İş Bankası 0,95 Faizli Konut Kredisi Kampanyası

İş Bankası'nın düzenlediği Türkiye'nin Ev Kredisi kampanyası, % 1'in altına inen yeni indirimli faiz oranlarıyla başladı. 11 Ağustos tarihinde başlayan...

Banka İpotekli Konut Başkasına Satılabilir mi?

Diyelim ki, bir bankadan konut kredisi kullandınız. Bir süre düzenli ödeme yaptıktan sonra işleriniz ters gitti ve kredi geri ödemesinde...

Kapat