Bugün Bankalar Tatil mi? Açık mı? İşlem Yapıyor mu?

Bugün 30 Ağustos 2016 Salı Zafer Bayramı. 30 Ağustos’ta bankalar açık mı kapalı mı? İşlem yapıyor mu? Vatandaşın aklındaki sorular bunlar.

Bugün resmi tatil olduğu için bankalar kapalı. Tüm gün boyunca banka şubeleri kapalı olacak. Hiçbir bankacılık işlemi yapılmıyor. 30 Ağustos resim tatil günlerinden biri olduğu için banka çalışanları işe gitmeyecek. Banka şubeleri yurt çapında açılmayacak ve hizmet vermeyecek.

İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Finansbank, ING Bank, Denizbank, Odeabank, HSBC, Şekerbank, Fibabank, TEB, Kuveyt Turk, Türkiye Finans başta olmak üzere tüm özel banka ve katılım bankalarının yanısıra Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Katılım gibi tüm kamu kamu bankaları bugün kapalı olacak.

Bankaların internet şubeleri üzerinden internet bankacılığı işlemleri yapmak mümkün. Örneğin vergi borcu, aidat, kira ödemeleri internet üzerinden yapılabilir. EFT ve havale işlemleri 30 Ağustos’ta yapılırsa 31 Ağustos Çarşamba sabahı işleme girecek ve karşı tarafa ulaştırılacak. Döviz alım satım işlemlerinde ise bankaların kapalı olduğu günlerde uygulanan kurlar uygulanıyor. Bu nedenle döviz alım satım işlemleri yapmak mantıklı olmaz.

Yarından itibaren tüm bankalar açılacak ve Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri tüm gün hizmet verecekler. 30 Ağustos tatili sadece bir gün. Zafer Bayramınızı kutluyoruz.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Bugün Bankalar Tatil mi? Açık mı? İşlem Yapıyor mu?”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Ayda 552 Liraya 15.000 Lira Akbank Kredisi – 3 Ay Ertelemeli

Kredim Akbank’ta kampanyası, avantajlı faiz oranı, hızlı başvuru ve kolay kullanım fırsatlarıyla başladı. Aylık faiz oranı % 1.34 olan kampanyada...

Emekliye 10 Maaş Faizsiz Kredi Müjdesi

SGK emeklilerine verilmesi planlanan 10 maaş faizsiz kredi imkanı için çalışmalar hızlandı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankalarının...

Kapat