Çalışma Bakanından Emekliye Promosyon Açıklaması

Çalışma Bakanından Emekliye Promosyon Açıklaması

Emekliye promosyon tamam mı?

Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, tüm emeklilerin promosyon alması konusunda hem özel hem kamu hem de katılım bankalarıyla görüşmeler yapıldığını belirterek, çalışmaların teknik düzeyde tamamlandığını bildirdi.

Maaşını ilgili bankaya taşıyan ve en az 3 yıl kalmayı taahhüt eden emekliye promosyon ödemesi 3 yıllık peşin olarak yapılacak. Bu üç yıl içerisinde emekliler maaşını başka bankaya taşıyamayacak. Emekliye kredi kartı verilmesi ya da vadeli hesap açılması gibi şartlar konulamayacak. Halen emeklilere maaş ödemesi dağılımında kamu bankaları yaklaşık yüzde 80’lik paya sahip bulunuyor. Özel bankaların payı ise yüzde 10 civarında. Promosyon bedeli her emekli için aynı olmayacak ve maaşını bankalarda ne kadar süre tuttuğuna göre belirlenecek.

Promosyon gerçekten 900 Lira mı?

Promosyon tutarının 3 yıl için en az 900 TL olacağı sıkça dile getirildi. Ancak bankaların ‘Emekli maaşını tutmuyor, hemen çekiyor’ gerekçesiyle bu rakamı düşürmeye çalıştığı ifade ediliyor. Ancak memurlarjn büyük çoğunluğu 2007’den bu yana anlaşılan dönem için brüt maaşlarının ortalama yüzde 60’ı kadar promosyon alıyor. Dönemler de genelde 1-3 yıl arasında oluyor. Bu da 1 aylık maaşa yakın bir tutar oluyor. Teknik çalışma bitti 11 milyon emeklinin merakla beklediği promosyon konusunda yeni gelişmeler var.

Trabzon’da çeşitli programlara katılmak üzere Ordu-Giresun Havalimanı’na gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilerin bu konudaki sorularını yanıtladı. Soylu, emeklilerin promosyon alması konusunda hem özel hem kamu hem de katılım bankalarıyla görüşmeler yapüdığını belirterek, çalışmaların teknik düzeyde tamamlandığını söyledi. 1-2 aya hayata geçecek Önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu’nda bir sunum yapacaklarının bilgisini veren Bakan Soylu, “Orada verilecek karardan sonra bir adım daha atacağız” diye konuştu.

Yorumunuzu Bırakın

Emekliye banka promosyonu konusunda sizin de diyecekleriniz varsa aşağıdaki formu doldurmanız yeterli… Bu konudaki üşüncenizi istediğiniz gibi özgürce dile getirebilirsiniz.

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Çalışma Bakanından Emekliye Promosyon Açıklaması”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kredi kartı faizini sıfırlamak imkansız değil…

Gündelik hayatımızın ayrılmaz parçası haline gelen kredi kartının oldukça yüksek faizlerinden yakınmayanımız yok gibi... Ancak bu yakınmaların en çok, kredi...

9 günlük bayram tatilinde bankalar hangi gün açık?

12 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı nedeniyle kamu personeline verilen 9 günlük tatile cuma akşamından itibaren giriyoruz. Bu...

Kapat