Devlete memur ve personel alımları donduruldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, NTV canlı yayınında soruları yanıtlarken kamu kurumlarına memur ve personel alımlarının bir süreliğine dondurulduğunu açıkladı. Devlete memur alırken artık cimri davranılacağını belirten Müezzinoğlu, alımların ne kadar süreyle dondurulduğu konusunda herhangi bir bilgi vermedi.

400 bin iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunlarının alımı konusuna değinen Bakan Müezzinoğlu, “Kamuya alımları belirli bir süre durdurduk. Esasında kamuyu daraltan diğer dinamikleri yükseltirsek geleceğe daha umutla bakabiliriz.” şeklinde konuştu.

Mehmet Müezzinoğlu, NTV canlı yayınındaki asgari ücretle ilgili sorulara yanıt verirken şunları söyledi: “2016 itibariyle baktığımız en önemli konu başlığı, 1.300 lira olarak ilan ettiğimiz net asgari ücret vergiler dolayısıyla 1.230 liraya kadar iniyordu. Tabii biz bunu kamuoyunun menfaati açısından hükümetimize götürdük. Başbakanımız, niç kimsenin eline geçen para 1.300’ün altında olmayacağını. Maliye Bakanımızın bu kaybı tamamlayacağını söyledi. Bu durumda asgari ücretli hiçbir çalışanın aldığı ücret 1.300 liranın altına düşmeyecek.

Eşinin evladının istediğini her anne baba ister ama bir de reel olan vardır. Ülkenin yatırımı ve istihdamını da büyütmemiz lazım. Ekonominin yatırımına ihtiyacımız var. Terazinin dengelerini bozmamamız lazım. Olabildiğince tasarruflu gideceğiz. Asgari ücret konusunda ilk 6 aylık, sonraki 6 aylık gibi konuşuruz. Ama yıllık da bir durum ortaya çıkarsa masada bunlar konuşulabilir.”

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Devlete memur ve personel alımları donduruldu”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
ING Bank 2017 Yeni Yıl Kredisi – 0.99 Faizli 3 Ay Ertelemeli

ING Bank'ın aylık % 0.99 faizli ve 3 ay taksit ertelemeli Yeni Yıl Kredisi kampanyası devam ediyor. 31 Aralık akşamına...

2017 Ehliyet Pasaport Harç Ücreti Ne Kadar Olacak

2017 yılı için uygulanacak ehliyet ve pasaport harç ücretleri belli oldu. Yeni yıla girilmesine çok az bir zaman kala herkes...

Kapat