Diyarbakır Sur’daki esnafa 50 bin lira faizsiz kredi veriliyor

Diyarbakır Sur'daki esnafa 50 bin lira faizsiz kredi veriliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Diyarbakır’ın Sur ilçesinde ne kadar esnafımız varsa hepsine 50 bin lira olmak üzere 6 ay ödemesiz, 2 sene vadeli kredi sıfır faizli olarak verildiğini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Sayın Başbakanımız talimatlarını verdiler, Diyarbakır’ın merkez ilçesi Sur’da ne kadar esnafımız varsa hepsine 50 bin lira olmak üzere 6 ay ödemesiz, 2 sene vadeli kredi veriliyor. Sıfır faizli olarak veriliyor. Bütün esnaf arkadaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

Başbakan Binalı Yıldırım, Diyarbakır’daki bir otelde, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Başbakan Yıldırım’ın konuşmasının ardından kürsüye gelerek terör olayları nedeniyle zarar gören Diyarbakır’ın Sur ilçesi esnafına müjde verdi.

Mehmet Özhaseki, “Sur ilçesinde gerek sıkıntılı, çatışmalı dönemde gerekse sonraki devam eden dönemlerde birçok arkadaşımızın işlerinin büyük sıkıntıya düştüğünü biliyoruz. O arkadaşlarımızın da beklentisi kredi konusu. Sayın Başbakanımız talimatlarını verdiler, Sur ilçesinde ne kadar esnafımız varsa hepsine 50 bin lira olmak üzere 6 ay ödemesiz, 2 sene vadeli kredi veriliyor. Sıfır faizli olarak veriliyor. Bütün esnaf arkadaşlarımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Diyarbakır Sur’daki esnafa 50 bin lira faizsiz kredi veriliyor”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
e-Turuncu Hesap 1 Yıl Boyunca Yüzde 13 Hoş Geldin Faizi

Turuncu Hesaplarını internetten ya da mobil bankacılıktan açanlar kazançlı çıkıyor. Şimdi e-Turuncu Hesap 1 yıl boyunca % 13 hoş geldin...

Finansbank 210 TL Taksitle 5000 TL Mart Ödemeli Yeni Yıl Kredisi

Finansbank 2016 Yeni Yıl Kredisi kampanyası devam ediyor. Kredi 3 ay ertelemeli olarak kullanılabiliyor. 3 ay erteleme seçeneğini tercih edenler...

Kapat