Diyetisyen Maaşları Ücretleri Devlet Hastanesinde ve Özelde Ne Kadar?

Kentleşme, gelir düzeyinin artması, stresli yaşam ve doğal hayattan uzaklaşma hayatımızı olumsuz etkiliyor ve sağlık sorunlarına yol açıyor. Son yıllarda yaşanan başlıca sağlık sorunları genellikle aşırı kilo, hareketsiz yaşam ve düzensiz beslenmeden kaynaklanıyor. Tüm bu sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması için yeni uzmanlık alanları ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de son yıllarda cazip hale gelen bir meslek olan diyetisyenlik.

Diyetisyen olmak isteyenler mesleğin kazanç durumunu da merak ediyor. Diyetisyenler devlet hastanelerinde ya da özel hastanelerde görev alabiliyorlar. Bunun yanında kendi muayenehanelerini açma şansları da var.

Devlet hastanesinde yeni göreve başlayan bir diyetisyenin maaşı aylık 3.200 TL civarında. Özel hastanelerdeki ücretler ise değişiklik gösteriyor ve daha çok hastanenin itibarına ve kalitesine, hastane yönetimiyle yapılacak maaş pazarlığına göre değişiyor. Ancak özel hastanelerdeki diyetisyen maaşının devlet hastanesindeki diyetisyen maaşına göre daha yüksek olacağını söyleyebiliriz. Kendi muayenesini açmayı düşünen diyetisyenlerin gelirlerinde ise herhangi bir sınır yok. Bu tamamen kendi başarılarına ve vizyonlarına kalmış bir durum.

Diyetisyen maaşlarının ne kadar olduğunu sorgulayanların merak ettikleri bir diğer konu ise hastanelerdeki diyetisyen ihtiyacı ve mesleğin geleceği. Türkiye’de özellikle obezite ve düzensiz beslenme yaygınlaştıkça ve kent yaşamının getirdiği olumsuzluklar arttıkça diyetisyenlere de her gün daha fazla ihtiyaç duyulacağı bir gerçek. Üstelik diyetisyenlik sağlık açısından olumlu sonuçları hastasında görerek uzmanı mutlu edecek güzel bir meslek.

Tags : , , , , , , , ,

0 thoughts on “Diyetisyen Maaşları Ücretleri Devlet Hastanesinde ve Özelde Ne Kadar?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Finansbank Kış Kredisi ile Sevinmeyen Kalmayacak

2016 yılına girerken en son kredi kampanyalarından biri de Finansbank'tan geldi. Ocak ayı Finansbank Kış Kredisi kampanyası tüm hızıyla devam...

Doların sürekli yükselişi vatandaşın borcunu artırıyor

Önce Moody's'in not indirimi, ardından ABD seçimlerinde Trump'un kazanması, doların yükselişini tetiklerken Türk Lirası üzerinde olumsuz etkiler yaptı. Türk Lirasında...

Kapat