Dumankaya İnşaat’tan ev alanlar ne olacak?

Dumankaya İnşaat'tan ev alanlar ne olacak?
Dumankaya Bahçeşehir Modern Projesi

FETÖ’ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla Dumankaya İnşaat’ın sahibi ve ortakları Halit Dumankaya, Necla Dumankaya, Uğur Dumankaya, Barış Değer Dumankaya, Ayla Dumankaya ve Semih Serhat Dumankaya’nın tüm mal varlıklarına el konuldu. Gayrımenkul piyasasında şok etkisi yaratan bu gelişmenin ardından “Dumankaya İnşaat’tan ev alanların durumu ne olacak?” sorusu gündeme geldi. Piyasanın önde gelen şirketlerinden Fi Yapı’nın da benzer durumda olması nedeniyle bu şirketlerden ev alan vatandaşın mağdur olup olmayacağı merak ediliyor.

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz bu önemli soru karşısında vatandaşın izlemesi gereken yolu şu sözlerle açıkladı: “Dumankaya İnşaat’ın İstanbul Maltepe, Sancaktepe, Kartal, Halkalı ve Bahçeşehir’de devam eden projelerinde 3 bini aşkın konut var. Suç şahsi bir olgudur. Şirketler değil şahıslar cezalandırılır. Dumankaya’da da patron ve yöneticilerin mal varlıklarına el konuldu. Şimdi 2 senaryo var. Ya kayyum atanacak ya da OHAL’de dernek ve okullara olduğu gibi kayyumsuz el koyma gerçekleşecek.

Kayyum gelir ve şirketi iflas ettirir ise ev almış ama tapusunu almamış kişilerin tüm hakları yok olur. Tapusunu alıp yerleşenler için sorun yok. Ancak kayyum iflas yerine şirketi normal sürecinde yönetirse yarım kalan işler biter ve sorun olmaz. Şirkete el konulması durumunda ise yine tapusunu almayanlar için sıkıntı var. Bu kişilerin tüm hakları buharlaşır.”

Tags : , , , , ,

One thought on “Dumankaya İnşaat’tan ev alanlar ne olacak?”

  1. Bugün dumankaya yarın kim? İnşaat şirketlerinin hepsi fetöye verilmiş zaten. Konutzedeler olması kaçınılmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Çeyiz Hesabı Nedir? Devletten Çeyiz Parası Nasıl Alınır?

Çeyiz parası, en kısa anlatımla son dönemlerde yapılan düzenlemeler çerçevesinde evlenecek çiftlere devlet verilen para... Devlet katkısından yararlanmak için bankada...

Cumhurbaşkanı Erdoğan faiz indirimini yeterli bulmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe`de gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan "Merkez Bankası dün yine bir indirimde bulundu, teşekkür ediyoruz,...

Kapat