Emekli Maaşı 2017 Ocak Ayı Maaş Zammı Yüzde Kaç

SGK Kurumu çatısı altında maaş alan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri yeni yılın Ocak ayı zammını bekliyorlar. 2017 yılının ilk altı ayı için emekli maaş zammı ne kadar olacak? Enflasyon ve maaş zam farkı belli oldu mu? Yılın son aylarına girilirken tüm emeklilerin gözü 2017 başında yapılacak maaş zammında. Emeklilerin maaş zammı için 2016 yılında açıklanacak enflasyon oranları çok önemli. Çünkü emekliler enflasyon oranı üzerinden zam alıyorlar. 2017 Ocak zammı için öncelikle 2016’nın ikinci altı ayına ait enflasyon rakamlarının kesinleşmesi bekleniyor.

2016 ikinci altı ay enflasyon oranı 3 Ocak 2017’de belli olacak. Yılın ikinci yarısı için enflasyon oranının yüzde 3’ün üzerinden olması öngörülüyor. Enflasyon % 3.5 olursa 2017 Ocak ayında en düşük SSK emekli maaşı 1.339 TL’ye yükselecek. 2000 yılından sonra emekli olan işçi emeklileri ise en düşük emekli aylığı olarak 826 TL almaya başlayacaklar.

Bağ-Kur emeklileri içinde Ocak zammı kesinlik kazanmadı. Esnaf emeklileri zammı merak ediyor. Bağ-Kur emeklileri enflasyona bağlı olarak yüzde 3.5 zam alırlarsa en düşük esnaf emeklisi maaşı 1204 TL’ye ulaşacak. Bağ- Kur tarım emeklilerinin maaşı ise 948 lira olacak.

Emekli Sandığı’na bağlı memur emeklilerin 2017 Ocak zammı belli oldu. Memur emeklisine verilen yüzde 3 zamla en düşük aylık 1.752 TL’ye ulaştı. 2016 yılının son altı ayında yüzde 3’ün üzerinde bir enflasyon gerçekleşirse memur emeklilerine ayrıca enflasyon farkı da verilecek.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Emekli Maaşı 2017 Ocak Ayı Maaş Zammı Yüzde Kaç”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Kart borcu kapatayım derken faiz girdabına girmeyin

Hükümetin banka kredisi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılmasına imkan sağlayan kararının üzerinden oldukça uzun zaman geçti. Bu süre zarfında...

Denizbank – Her İhtiyaca Uygun Ramazan Kredisi Paketi

Denizbank bu ramazanı da boş geçirmedi ve Ramazan ayı için her ihtiyaca uygun seçeneklerle dolu ve 2 ay taksit erteleme...

Kapat