Emekli Maaşı Banka Promosyonu Ne Kadar? Ne Zaman Ödenecek?

Uzun süredir gündemde olan emekliye maaş promosyonu verilmesi için sona gelindi. Bankalarla uzlaşma sağlandı ve rakamlar belli oldu. Tüm emekliler banka promosyununun ne kadar olacağını ve ne zaman verileceğini merak ediyordu. Yapılan açıklamaya göre bankalarla görüşmeler tamamlandı ve uzlaşma sağlandı. Emeklileri güzel bir promosyon bekliyor.

Gelen haberlere göre emekli maaş promosyonu 3 yıllık olarak verilecek. Bunun anlamı 3 yıl boyunca banka değişikliği yapılamayacak. Emekliler maaş promosyonu olarak 3 yıllık süre için 450 TL ile 900 TL arasında para alacak. Ödemeler bir defada gerçekleşecek. Tutar nasıl belirlenecek diyenler için söyleyelim, emekli promosyonu tutarının belirlenmesinde maaş miktarı esas olacak. En az 450 TL olmak üzere her emekli maaş tutarına göre promosyon alacak. En yüksek promosyon tutarı 900 TL.

Ödemeler ne zaman olacak, bu konuda da ayrıntılı bilgi medyaya ulaştı. Maaş promosyonu tutarı bu yılın sonunda bir defada ödenecek. 2016 yılı sonu itibarıyla her emekli maaşıyla ilgili banka promosyunu almış olacak. 3 yıllık ödeme toptan, bir defada yapılacak. Emekliler 3 yıl boyunca banka değiştiremeyecek ya da promosyonunu kaybedecek.

Emekliler için bu rakamın sevindirici olup olmayacağı bilinmez ama bugün için banka promosyonlarında 300 TL civarında rakamlar uygulanıyor. En azından yeni rakamın mevcut rakamların oldukça üzerinde olacağı anlaşılıyor. Bu şekilde emekliler bir defalığına da olsa belirli bir paraya ulaşmış olacak. 3 yılın bitiminde emekliler için yeni 3 yıllık dönem için yeniden ödeme yapılması bekleniyor.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Emekli Maaşı Banka Promosyonu Ne Kadar? Ne Zaman Ödenecek?”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Asgari Ücretliye Çifte Emeklilik Fırsatı

BES sisteminin asgari ücretlilere ek yük getirmeyeceği açıklandı. 100 TL tutarındaki primi devlet ödeyecek, bu arada ikinci emeklilik sağlanacak. Hükümet,...

İş Bankası Yeni Yıl Kredi Kampanyası 2016

İş Bankası'nın her yıl bugünlerde düzenlediği geleneksel Yeni Yıl Kredisi kampanyası uygun faiz oranlarıyla başladı. İş Bankası'nın 2016 Yeni Yıl...

Kapat