Emekliler, Bayram Öncesi 4 Müjdenin Sonucunu Bekliyor

Emekliler, Bayram Öncesi 4 Müjdenin Sonucunu Bekliyor

Ramazan Bayramı yaklaşırken emekliler için de heyecanlı bekleyiş had safhaya çıktı. Aylardır bayram öncesi için sözü verilen müjdelerin hepsinin sonuca ulaşmasını ve 9 günlük tatile girilmeden paralarını almayı bekliyorlar.

Emekliler için son birkaç aydır sürekli gündemde tutulan 4 müjde birden var ve henüz sonuçlanmış değil. Milyonlarca emekli işte bu 4 müjdenin bayram öncesi gerçek olması umuduyla bekliyor. Hükümet gerekli adımları atarsa hepsi gerçek olacak ama gerekli adımlar atılmazsa bir sonraki yıla kalacak.

1. Her Emekliye 900 TL banka promosyonu müjdesi

Milyonlarca emekliye maaşını aldığı bankadan promosyon alacağı müjdesi aylar önce verildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bankalar arasında yürütülen pazarlıklarda son aşamaya gelindiği, emeklinin bankadan 900 TL promosyon alacağı beklentisi oluşturuldu ama bayram çok yaklaştığı halde henüz bir sonuca varılamadı. Milyonlarca emeklinin gözü kulağı hükümetten veya SGK’dan gelecek haberde…

2. Emekliye maaşanın 10 katı faizsiz kredi müjdesi

Bu da aylardan beri gündemde tutulan ama sonuçu henüz açıklanmayan bir müjde… Emekliler maaşının 10 katina kadar faizsiz kredi kullanabilecek ve bunu 36 ay vadeyle geri ödeyecek. Emekliye faizsiz krediyi kamu bankalarının vereceği müjdesi yayıldı ama bu konuda da henüz bir netlik bulunmuyor.

3. Emekliye 3 Maaş tutarında avans müjdesi

Her emeklinin isterse maaşının 3 katına kadar avans kullanabileceği müjdesi aylardır gündemde… Bu gerçekleşirse isteyen emekliler maaşının 3 katına kadar avans çekebilecek ve avansın geri ödemesini 36 ay vadede faizsiz olarak yapacak. Örneğin maaşı 1.500 TL olan bir emekli isterse 4.500 TL, maaşı 2.000 TL olan bir emekli isterse 5.000 TL avans kullanabilecek. Sonuç henüz açıklanmadı.

4. Memur emeklisine 30 yıl ikramiyesi müjdesi

Sadece memur emeklilerine yönelik bu müjdede bazı adımlar atıldı. Tasarının hazırlandığı ve Meclise sevkedildiği açıklandı. Kamu kurumlarında 40 yıl çalışmış bir memur emeklesinin 40.000 TL ikramiye alacağı müjdesi emekliyi heyecanlandırdı ama bu müjdenin mecliste gerçekleşmesi de büyük ihtimalle sonbahara kaldı.

Milyonlarca emeklinin şimdilerdeki endişesi, bu 4 müjdenin de bayram öncesi hayata geçmeyeceği… Eğer hiçbirisi gerçek olmazsa, Temmuz ayında enflasyon farkı zammıyla yetinmek zorunda kalacaklar. Enflasyon zammı farkı da ortalama bir emekli maaşını 30 – 35 TL gibi bir zam şeklinde yansıyacak. 900 TL, 40.000 TL gibi hayaller buharlaşırken geriye sadece 35 TL maaş zammı kalacak. Dileriz böyle olmaz ve müjdeler gerçekleşir, emekli insanlarımızın bu bayramda yüzü güler.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Emekliler, Bayram Öncesi 4 Müjdenin Sonucunu Bekliyor”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Akbank 3 Ay Ertelemeli Bayram Kredisi 2016

Akbank Ramazan Bayramı kredi kampanyası başladı. 3 ay ertelemeli olarak sunulan Akbank Bayram Kredisi bu özelliği sayesinde 2 bayram arası...

İktisatbank Bayrama Özel 25.000 TL 60 Ay Vadeli Masrafsız Kredi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları arasında "İlkleri Getiren Banka" olarak tanınan İktisatbank, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bayrama özel ihtiyaç kredisi...

Kapat