Emeklilere Ramazan Bayramı’nda Çifte Müjde…

11 milyon emekli bayram öncesi çifte sevinç yaşayacak. Temmuz ayında maaşlarını zamlı alacak olan emekliler, son aşamaya gelinen promosyonda anlaşmanın sağlanması ile bir kez daha bayram yapacak.

Temmuz ayı 11 milyona yakın emekliye tam bir bayram yaşatacak. Emekliler hem zam hem de promosyon ile ek gelire kavuşacak. Zamlı maaşların Ramazan Bayramı öncesi verilmesi, promosyonunda bayrama yetiştirilmesi bekleniyor. Emeklilere 900 liralık promosyon ödenmesi gündemde…

Enflasyon zamları

Memur emeklileri yüzde 5, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de 4 Temmuz günü açıklanacak enflasyon oranına göre zam alacak. Temmuz ayında SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşı, bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar artırılacak. Zam oranı da 4 Temmuz’da enflasyon verilerinin açıklanmasıyla belli olacak.

İlk 5 aylık enflasyonun % 3.15 çıkması nedeniyle, Temmuz zammının yüzde 4 civarında olması bekleniyor. % 4 zam da SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşında 35 TL ile 152 TL arasında artış getirecek. Memur emeklileri ise Temmuz’da toplu sözleşmede belirlenen % 5 zammı alacak. Toplu sözleşmede ilk 6 aylık enflasyonun % 6’yı aşması halinde, memur emeklilerine fark verileceği de yer alıyor. Ancak şu ana kadar oluşan veriler, memur emeklilerinin enflasyon farkını zora sokuyor. Bu arada zamlı maaşların Ramazan Bayramı’ndan önce ödeneceği belirtiliyor.

Promosyon peşin ödenecek

Emeklilere ödenecek promosyonla ilgili çalışmalarda da sona yaklaşıldı. Promosyon anlaşmasının Ramazan Bayramı’na yetiştirilmesi bekleniyor. Eğer beklenti gerçekleşirse, emekliler 3 yıllık dönem için 900 TL promosyon elde edecek ve bu ödeme de Temmuz’da peşin olarak yapılacak.

Memur emeklisine ikramiye bir başka bahara…

w30 yılın üzerinde çalışan 408 bin memur emeklisinin, tazminat farklarını almak için beklediği yasa tasarısının Meclis görüşmeleri Bayram’dan sonraya kaldı. Komisyon süreci tamamlanan ve Genel Kurul’da bu hafta gündeme alınması planlanan tasarı Ramazan Bayramı’ndan sonraya bırakıldı. Düzenleme torba yasaya eklenecek.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Emeklilere Ramazan Bayramı’nda Çifte Müjde…”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Denizbank’tan Cevabı 5 Dakikada Gelen 48 Ay Vadeli Kefilsiz Kredi

Denizbank'ın cazip faiz oranlarıyla donatılan 48 ay vadeli Web'de Kredi kampanyası devam ediyor. İnternet üzerinden kolayca başvuru yapılan Denizbank kampanyasında...

Yapı Kredi 3.000 TL Kolay Yılbaşı Kredisi 2017

Yapı Kredi Bankası'nın 2017 Yılbaşı Kredisi teklifini değerlendiren herkes 2017 yılına tüm ihtiyaçlarını karşılayarak girme şansını yakalıyor. Aylık % 0.99...

Kapat