Emeklilere Sıfır Faizli Kamu Bankası Kredisi Ne Zaman

Son aylarda kamu bankalarının emeklilere sıfır faizli kredi vereceği yolunda haberler geliyor. Bu konuda medyada haberlerin çıkmasının ardından şimdi emekliler en çok şunu merak ediyor: Bu haberler gerçek mi? Emekliye faizsiz kredi var mı? Konu son olarak Posta gazetesinin haberiyle yeniden gündeme taşındı. Gazetede yer alan habere göre emeklilere kamu bankaları aracılığıyla faizsiz kredi verilmesinin hazırlıkları yapılıyor.

Kamu bankalarının yakında devreye sokulacağı ve kredi tutarının da yüklü olacağı söyleniyor. Kredinin toplam tutarının 10 emekli maaşına kadar çıkacağı bir başka yazılan ve konuşulan konu. Kredi emeklilere uzun süre geri ödemesiz olarak verilecek. Kredi geri ödemesiz dönemin 12 ayı bulacağı yazılıyor. Kredi tüm emeklileri kapsayacak. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri krediyi alabilecek. Maaş taşıma şartının olup olmayacağı bilinmiyor.

Haberlere göre devlet bankaların kredi vermemesinden ve yüksek faizlerden şikayetçi. Kamu bankalarını devreye sokarak uzun vadeli, faizsiz ve ertelemeli yüksek tutarlı bir kredi planlıyor. Ancak bu konuda henüz net bir açıklama yapılmış değil. Kredinin Ziraat, Halk Bankası ya da Vakıflar Bankası’ndan verileceği söyleniyor. Emekliler bugünlerde kamu bankalarına giderek bilgi almaya çalışıyor. Ancak henüz banka şubelerine ulaşan bir bilgi yok. Sadece emekliye özel mevcut kredi kampanyaları devam ediyor. Bu kampanyaların da devam ediyor olması emeklilerin kafası büsbütün karıştırıyor. Emekliye kredi müjdesinin ne zaman geleceği merak konusu.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Emeklilere Sıfır Faizli Kamu Bankası Kredisi Ne Zaman”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Garanti Bankası Esnafa ve Kobiye 1.15 Faizli Yeni Yıl Kredisi 2017

Garanti Bankası'nın tüm esnaf ve KOBİ'lere açık % 1,15 faizli Yeni Yıl Kredisi kampanyası başladı. Üstelik esnafa özel bu kampanya,...

Milletçe Kredi Kartına Sarıldık

Mayıs ayında kredi kartı ve banka kartları ile gerçekleşen 50,9 milyar liralık ödemenin, Türkiye'de bugüne kadar gerçekleşen en yüksek aylık...

Kapat