Emekliye 10 Maaş Faizsiz Kredi Müjdesi

SGK emeklilerine verilmesi planlanan 10 maaş faizsiz kredi imkanı için çalışmalar hızlandı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankalarının vereceği kredi ile ilgili son çalışmanın Kurban Bayramı tatilinden sonra tamamlanması bekleniyor. Buna göre isteyen emeklilere maaşının 3 katına kadar avans ya da 10 katına kadar kredi verilecek. SGK emeklisi iki imkandan istediğini seçebilecek.

Emekliler için getirilecek avans sisteminin hayata geçmesiyle birlikte acil ihtiyacı olan emeklilere maaşına mahsuben avans verilecek. Bu avans maaşın 3 katını bulacak ve 36 aya kadar taksitle geri ödenebilecek.

Örneğin; 2.000 TL aylık alan bir emekliye maaşın 3 katma kadar yani 6.000 TL’ye kadar avans verilecek. Bu para daha sonra emeklinin isteğine göre maaşından 12, 24 ya da 36 taksitle kesilecek. Avanstan herhangi bir faiz veya masraf alınmayacak.

Seçimlerden önce emekliler için maaşının 10 katı kredi konusu da gündeme gelmişti. Hala masada olan bu sisteme göre ise kamu bankaları emeklilere maaşlarının 10 katı kadar faizsiz kredi verecek. Bu durumda maaşı 2.000 TL olan emeklinin 20.000 TL faizsiz kredi imkanından yararlanması mümkün olacak. Emekli maaşını o bankaya taşıyacak ve taksitler her ay ücretinden kesilecek. Bu kredilerden faiz alınmayacak. Her iki sistemi de sevinçle karşılayan emekliler, bazı aylarda ve özellikle bayramların olduğu dönemlerde ortaya çıkan sıkıntının giderilmesini umutla bekliyorlar.

Tags : , , , , , ,

One thought on “Emekliye 10 Maaş Faizsiz Kredi Müjdesi”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Hileli boşanma yapan 20 bin kişinin maaşı kesildi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 2015 yılında ölüm aylığı alan 19 bin 277 kişinin, boşandığı eşi ile fiilen birlikte yaşadığını tespit...

ICBC Bank kredi veriyor mu, nerelerde şubesi var?

ICBC Bank ülkemizdeki en yeni bankalardan birisi... Merkezi Çin'de bulunan ve Tekstilbank'ı satın alarak Türkiye'de faaliyetine başlayan bankanın İstanbul, Ankara...

Kapat