Emekliye 3 Maaş Avans SGK’dan Faizsiz Emekli Avans Hesabı

Ay sonunu getiremeyen emekliye SGK’dan avans müjdesi geldi. Medyada yer alan haberlere göre emekliler 3 maaş avans kullanabilecek. Kredi niteliğinde olmayan avans faizsiz ve ücretsiz olarak emeklinin hesabına yatırılacak. Avans banka tarafından değil SGK tarafından verilecek.

3 maaş faizsiz avans emekliler arasında heyecan yarattı. Henüz kesinleşmeyen ve hayata geçmeyen uygulamada SGK maaş alınan bankada emekli adına avans hesap açacak. Bu hesaba emeklinin talebi olursa 3 ay tutarında maaş yatırılacak. Geri ödemeler faizsiz olacak. Avans kullandırma ücreti, dosya masrafı, hesap işletim ücreti gibi isimler altında hiçbir ücret alınmayacak. Yatırılan üç maaş tutarındaki avans hemen kullanılabilecek. Geri ödemeler 12 ay, 24 ay ya da 36 ayda gerçekleşecek. Geri ödeme vadesini avansı kullanan emekli belirleyecek.

Avansın faizsiz ve ücretsiz olması banka kredilerine göre büyük avantaj sağlayacak. Kredi maliyetlerinin düşmek bilmediği son dönemde 3 aylık tutarındaki emekli avansı emeklilerin yüzünü güldürecek.

3 maaş avans uygulamasından SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur fark etmeksizin tüm SGK emeklileri yararlanacak. Geri ödemeler SGK’ya yine banka üzerinden yapılacak. Emekliler şimdi 3 aylık tutarındaki avans uygulamasının hayata geçmesini bekliyorlar.

Tags : , , , ,

18 thoughts on “Emekliye 3 Maaş Avans SGK’dan Faizsiz Emekli Avans Hesabı”

 1. ben samittin bu avansın bir an önce hayata geçmesini sayın bakanımızdan rica ederim saygılarımla

 2. Kesinleşmesi ne zaman. Dört gözle bekliyorum. Çünkü zor durumda olan bir emekliyim. Yaşlı diye kimsede işe almıyor.

  1. Gercekden mukemmel bir fikir devletimizden Allah razi olsun acil bi sekilde uygulamaya gecirilsin cunku emekli maasina kiredi alsan cok faiz perisan durumda emekli torununa bi ayakkabi bile alamiyor gercekden bi emekli olarak uzuluyorum alinan maasin piyasafa degeri yok hersey ates pahasi bu fikir super bankalarada buyuk bi darbe olur

 3. Emeklilere verilmesi gündeme gelen 3 maas tutarındaki maaş avansı biran önce başlatılırsa emeklilerde bayramdan önce bir nebzede olsa rahat bir nefes alırlar bu maaş avansı biran önce uygulamaya başlarsa seviniriz

 4. asparagas haberlerle insanlari umutlandirmak dogru mu? bir tane satılık kalem bunu yaziyor diger hiçbir görsel veya yazılı basinda bu haber yok.Böyle bir uygulamayı hangi hükümet yaptı?

  1. Bizim hükümetle herhangi bir bağlantımız yok Zeki bey. Haberlerimizi hükümet yanlısı veya muhalif olan her kesimden yapmaya çalışıyoruz. Demokratik ortamda hükümet uygulamalarına karşı çıkanlar elbette olacaktır ve taraf tutmadan her türlü görüşe yer vermeye çalışıyoruz.

 5. ya sazan gibi hemen kanıyorsunuz arkadaş.denizden altın çıkıyo deseler atlayacaksınız..ne oldu bayramdan önce promosyonlar maaşlar hani yatıyordu ne oldu..kesin bir refarandum vardır yakında..

 6. Bir ayda 9 TL Promosyon vereceğiz diye yıllardır avutuyorlar. Onu bile vermediler. İNANMAYIN.Ayıptır, Emekli ile bu kadar dalga geçilmez.

 7. yorumların çoğu aylar öncesinde yazılmış. Emekli olarak aldık mı maaş avansını. HAYIR.. Promosyon aldık mı? HAYIR.. Şimdi 3 maaş avansını tekrar birileri ortaya attı.. Alacakmıyız HAYIR.. promosyon alacakmıyız mı belki 3 yıl için 27 lira… Emekliye hergün müjde müjde derler umut ve beklenti içine iterler emekliyi ama sonuç yok… 250 lira taksitli emekliye evler nerede..palavra hepsi…bence emekli kendisini kandıranlara sandıkta oy vermemeli.. aksi halde müjdeler altında ezilmeye devam eder..

 8. Boş ver hepsi palavra,,hangisi doğrudur ki,bende AKP’liyi M ama once emekliyim,hiçbirini hayata geçiremez bunlar varyemez
  bundan sonraki seçimde AKP kendi emekliden zor oy alır,

 9. Zor dostum,yapmazlar,akıllı olmaktan zarar gelmez,mantığımıza sığıyor mu,bankalara verdirtme z,zaman bankalara ne derler hani emekli bayram ikramiyesini veriyorum diyordu,,,kapitalistlerin umudum ekmek oldu Yıllarca,bende akp kiyim ama akp,,emekliden zor oy alır,vermeyeceğim bir daha

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Garanti 48 Ay Vadeli 1.19 Faizli İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi kampanyası cazip fırsatlar sunuyor. Kampanyada kredi kullanmak isteyenler 50.000 TL ve üzerindeki tutarlarda % 1.19 faiz...

Akbank’tan Gönlüne Göre Öde Esnafım Kredisi

Akbank'ın büyük ilgi gören Esnaf Kardeşliği projesi kapsamında Gönlüne Göre Esnafım Kredisi Kampanyası cazip koşullar ve avantajlı seçeneklerle başladı. Kıvanç...

Kapat