Emekliye 3 Maaş Faizsiz Avans Hükümetin Masasında

Tüm emeklilere maaşının 3 katına kadar faizsiz ve masrafsız avans müjdesinin gerçek olmasına az kaldı. Emeklileri heyecanlandıran 3 maaş avans konusunun Çalışma ve Maliye Bakanlıkları tarafından masaya yatırıldığı, kısa sürede taslak haline getirileceği açıklandı.

Hükümet bünyesinde emeklilere faizsiz kredi için çalışmalar sürerken; ‘avans’ formülüyle ilgili çalışmalar da hızlandı. İsteyen emeklilere avans verilmesi ve bu avansın faizsiz olarak taksitle maaşından kesilmesi projesi masaya yatırıldı. Edinilen bilgiye göre; konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Maliye Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), avansın getireceği maliyeti değerlendiriyor. Düzenlemenin kısa sürede taslak haline getirilmesi ve Meclis’e taşınması bekleniyor.

Çalışmamım ayrıntılarına göre; isteyen emeklilere SGK avans verecek. Emekliler, yazılı başvuru yaparak maaşın 3 katına kadar avans isteyebilecek. Örneğin; maaşı 1.500 TL olan bir emekli, 4.500 TL avans alabilecek. Bu para daha sonra emeklinin maaşından 12 ay, 24 ay veya 36 ay taksitle kesilecek. Avanstan herhangi bir faiz alınmayacak.

Hükümet bu çalışmasıyla, emeklilerin özellikle yaz ve bayram dönemlerinde yaşadığı nakit sıkıntısını hafifletmeyi amaçlıyor. Avans almayı tercih eden emekli, bu avansı faizsiz olarak küçük taksitlerle geri ödeyecek. Halen bankadan nakit ihtiyacı için kredi kullanan emeklinin hem faiz hem de masraf ödemesi gerekiyor. Devletin vereceği avansta faiz veya masraf yükü bulunmayacak.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Emekliye 3 Maaş Faizsiz Avans Hükümetin Masasında”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kredi faizlerinde hangi banka ne kadar indirim yaptı?

Türkiye İş Bankası'nın tüketici kredisi faizlerinde yaptığı indirime diğer bankaların da katılmasıyla bankalarda faiz düşüşleri hızlandı. İş Bankası'nın yaptığı indirime...

Garanti Bankası’ndan 48 Ay Vadeli, 1.14 Faizli İhtiyaç Kredisi

Geçtiğimiz hafta bireysel ihtiyaç kredisi faizlerinde indirime gittiğini açıklayan Garanta Bankası'nın sonbahar kampanyası yeni düşük faiz oranlarıyla yenilendi. Televizyon reklamlarıyla...

Kapat