Emekliye 4 Ayrı Kademeli Banka Promosyonu

SGK ile bankalar arasında bir süredir devam eden promosyon görüşmelerinde yeni bir aşamaya gelindi. 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle kısa bir süre ara verilen görüşmeler tekrar hız kazanırken banka promosyonunun detayları her gün daha çok netleşiyor. Gelinen yeni aşamada SGK emeklileri için banka promosyonunun 4 kademeli olması konusunda anlaşmaya varıldı.

Buna göre, emekliye promosyon miktarı belirlenirken maaşa göre kademelendirme yapılacak. Farklı maaş kademesinde bulunan emekliler, farklı tutarda ödeme alacak. Promosyon tutarı ise en düşük 450, en yüksek 900 lira olacak.

Yaklaşık 11 milyon emekliye, dul ve yetimlerine banka promosyonu için çalışmalar sürerken; ödeme tutarında temel belirleyici unsurun maaş olması kararlaştırıldı. Promosyon tutarı maaşa göre değişecek. Maaşı yüksek olanın alacağı promosyon daha fazla olacak.

Edinilen bilgiye göre; promosyon görüşmelerinde bankalar ödemenin maaşlara göre yapılmasını istedi. Maaşa göre 4 ayrı kademe oluşturuldu. Bu kademeler de ‘500 liranın altında maaş alanlar’, ‘500 ile 1.000 lira arası maaş alanlar’, ‘1.000 lira ile 2 bin lira arası maaş alanlar’ ve ‘2.000 lira üstü maaş alanlar’ şeklinde oluştu. Söz konusu kademelere göre ödemelerin belirlenmesi benimsendi. Yani emekliler için 4 ayrı promosyon tutarı tespit edilecek. Emekli, maaşının olduğu kademe için belirlenen promosyonu alacak.

Henüz promosyon tutarı kesinlik kazanmadı. Ancak yıllık tutarın 150 ile 300 lira olması, 3 yıllık promosyonun toplu ödenmesi bekleniyor. Bu gerçekleşirse; 500 liranın altında maaşı olanlar 3 yıllık dönem için 450 lira, 2 bin lira ve üstünde maaşı olanlar da 900 lira ödeme alabilecek.

Tags : , , , , , ,

One thought on “Emekliye 4 Ayrı Kademeli Banka Promosyonu”

  1. emekliye promosyonun yılan hikayesine döndüğünün farkındamısınız acaba? Reesmen emekliyle alay ediyorlar. Ne bitmez görüşmeymiş bu böyle… Zam kararı çıkacak olsa hemen bugün çıkar.

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Dolar’ın Bir Sonraki Hedefi 3.18 TL mi?

Yeni yılla birlikte hareketlenen ve her gün kademe kademe yükselen Amerikan Doları, 6 Ocak Çarşamba sabahı erken saatlerde 3 TL'yi...

Odeabank ‘ta Günde 8 TL Taksitlerle Gelir Belgesiz Nakit Hazır

Odeabank'ta her bütçeye uygun ihtiyaç kredisi kampanyaları hız kesmeden devam ediyor. Yeni yıla adım adım yaklaştığımız bugünlerde kredi kampanyalarına ara...

Kapat