Emekliye 4 Müjde Umudu Bayramdan Sonraya Kaldı

Emekliye 4 Müjde Umudu Bayramdan Sonraya Kaldı

9 günlük Ramazan Bayramı tatili bugünden itibaren başladı. Bu uzun tatil öncelikle devlet memurlarını ilgilendiriyor, özel sektörde böyle uzun bir tatil olmayacak ama Türkiye’nin değişmez özelliği bir kere daha devreye girdi ve iğneden ipliğe her konunun çözümü bayramdan sonraya bırakıldı. Hükümet cephesi de 9 günlük bayram tatiline girdiği için herhangi bir açıklama gelmedi.

Ramazan boyunca “emekliye müjde” başlığı altında 4 müjde birden verilmiş ve bunların bayramdan önce kesinleşeceği bildirilmişti. Milyonlarca emekli umutla bayram arefesinin gelmesini bekledi, “belki bir haber çıkar da, sözü verilen paramı bayramdan önce alırım” diye umutlandı ama şu anda “emekliye 4 müjde”nin akıbetinden bir haber yok.

Emekli insanlarımıza müjdesi verilen 4 müjde neydi? Önce onları hatırlayalım. Hükümet kanadından gelen müjdeleri şu 4 başlık altında toplayabiliriz:

1. Her Emekliye 900 TL banka promosyonu müjdesi
2. Emekliye maaşanın 10 katı faizsiz kredi müjdesi
3. Emekliye 3 Maaş tutarında avans müjdesi
4. Memur emeklisine 30 yıl ikramiyesi müjdesi

Buu dört müjdenin hiçbirisi için herhangi bir gelişme olmadı ve haber gelmedi. Artık 9 günlük bayram tatiline girildiğine göre emeklinin umudu artık bayram tatili sonrasına kaldı demektir. “Emekliye 4 Müjde” ile ilgili olarak bayram sonrasında yeni bir gelişme olursa sizleri hemen bilgilendireceğiz.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Emekliye 4 Müjde Umudu Bayramdan Sonraya Kaldı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Acil Nakit İhtiyacı Olana Odeabank Taksitli Ek Hesap

Acil nakit paraya ihtiyaç duyanların yardımına Odeabank'ta Taksitli Ek Hesap koşuyor. Odeabank Taksitli Ek Hesap ile her türlü acil nakit...

Emekli Maaşı Banka Promosyonu Ne Kadar? Ne Zaman Ödenecek?

Uzun süredir gündemde olan emekliye maaş promosyonu verilmesi için sona gelindi. Bankalarla uzlaşma sağlandı ve rakamlar belli oldu. Tüm emekliler...

Kapat