Emekliye banka promosyonu 900 Lira mı olacak?

Emekliye banka promosyonunda uzun süredir devam eden pazarlığın bu ay sonuçlanması bekleniyor. Bankalar ile Çalışma Bakanlığı arasında devam eden emekliye banka promosyonu pazarlığında 500 Lirada anlaşma sağlandığı, 3 yıl için 900 Lira verilmesi için görüşmelerin hız kazandığı belirtiliyor. Pazarlık büyük ihtimalle Haziiran ayı sonuna kadar tamamlanacak ve bu emekliler için iyi bir bayram müjdesi olacak.

Haziran ayında emekliler için promosyon heyecanı da büyüdükçe büyüdü. Aylardır süren pazarlık maratonunun bu ay bitmesi ve sözleşmelerin yapılması bekleniyor. İlk başta çok küçük rakamlarla masaya oturan bankalar 3 yıl için 300 lira teklifi vermişlerdi. Hatta bir banka yaptığı protokol ile ilk maaşları öderken bu teklifi emeklilere yapmaya başlamıştı. Fakat karşılığında faizli kredili mevduat hesabı açma zorunluluğu getirmesine emekliler sıcak bakmamıştı.

Pazarlığa 3 yıl için 300 Lira gibi küçük bir rakamla başlayan bankalar, bir süre sonra 600 Lira rakamını telaffuz etmeye başladı. Çalışma Bakanlığı yetkilileri bu rakamı da artırmak için çaba gösterdi. Aslında yıllık 300 liradan kabul gören promosyonun üç yıl için 900 lira olması gerekiyor. Çünkü bankalar zaten bir yıl için 300 Lirayı kabul etmişti.

İki Formül Tartışılıyor

Promosyon ödemelerinde iki formül üzerinde duruluyor. Ya yapılan pazarlıklar sonunda ortaya bir rakam çıkacak ve bütün bankalar bunu ödeyecek. Ya da konu rekabete açılacak. Bakanlık bir taban fiyat belirleyecek ve serbest rekabet ortamı içinde bankalar bunun üzerindeki diledikleri rakamı verebilecek.

Bir yandan masada pazarlıkları sürdüren bankalar diğer taraftan da emeklilerin maaşını vermek için kendi aralarında yarışıyor. Kampanyalarda genelde 2-3 yıl için 300 – 500 liraya para hediyesi, faiz avantajı, ücretsiz hizmet gibi seçenekler sunuluyor. Ayrıca bankacılık hizmetlerinin emekliye ücretsiz sunulması gibi imkanlar bulunuyor. Nakit-puan hediyesi kampanyalarında ağırlık 3 yıl için 300 lira şeklinde bulunuyor. Bu kampanyalarda emekliler maaşını 3 yıl başka bankaya taşımama taahhüdü karşılığında 300 lira nakit ya da puan elde ediyor.

..

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Emekliye banka promosyonu 900 Lira mı olacak?”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
TOKİ’den Emekliye 250 TL Taksitle Ev Müjdesi

Kirada yaşayan emeklileri ev sahibi yapmak için kolları sıvayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), bu sonbahar dönemi için yeni bir seferberlik...

Garanti’nin Facebook’a özel faiz oranlarını biliyor muydunuz?

Garanti Bankası'nın Facebook üzerinde de bir sayfası olduğunu bilmeyen yoktur. Garanti'nin Faceboook'taki sayfasını ziyaret eden herkes o sayfaya sadece bir...

Kapat