Emekliye Banka Promosyonu Müjdesinde Son Aşamaya Gelindi

Emekliye Banka Promosyonu Müjdesinde Son Aşamaya Gelindi

Milyonlarca emeklinin uzun süreden beri adeta dört gözle beklediği banka promosyonu ödemesinin son aşamaya geldiği bildirildi. Bankalar ile SGK arasında yapılacak anlaşmayı yeni Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu imzalayacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda devir teslim sonrası gözler yeni Bakan Mehmet Müezzinoğlu’na çevrildi. Müezzinoğlu’nu kıdem tazminatı fonu, taşeronların kamuya kadroya alınması, 30 yılı aşkın hizmeti olan memur emeklilerine ek ikramiye verilmesi gibi konular bekliyor.

Bunların yanında özellikle emeklilere ödenecek promosyon konusu da Bakan Müezzinoğlu’nun imzası ile yürürlüğe girecek. Son aşamaya gelen promosyon konusunun kısa sürede çözülmesi bekleniyor.

Şu anda İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Süleyman Soylu, geçtiğimiz haftalarda Çalışma ve Sosyal Bakanlığı görevini sürdürürken yaptığı açıklamada, emeklilere promosyon verilmesi konusunda çalışmaları tamamladıklarını belirterek düzenlemenin gecikmesini şöyle açıklamıştı:

“Tam gündeme getireceğimiz zaman Davutoğlu hükümeti değişti. Hemen arkasından 15 Temmuz darbe girişimi meydana geldi. Tüm bankalarla ve PTT dahil bütün kurumlarla görüştük. Üç aşağı beş yukarı her şey belli. Hedefimiz iki bayram arasında bu işi bitirmekti ama beceremedik. Hazırlıklarımız tamam, fırsatını bulduğumuz ilk anda hükümetimize çalışmamızı sunacağız.”

Şu anda sadece yapılacak protokole ve imzaya kalan promosyonun kısa sürede çözülmesi bekleniyor. Böylece emeklilerin promosyon ödemelerinde son imzayı Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu atacak.

2.000 TL maaşa 900 TL ödenecek

Yaklaşık 11 milyon emekliye ödeme tutarında temel belirleyici maaş olacak. Maaşı yüksek olanın alacağı promosyon daha fazla olacak. Maaşa göre 4 ayrı kademe oluşturuldu. Bu kademeler de 500 liranın altında maaş alanlar, 500 – 1.000 lira arası maaş alanlar, 1.000 – 2.000 lira arası maaş alanlar ve 2.000 lira üstü maaş alanlar şeklinde oluştu. 500 liranın altında maaşı olanlar 3 yıllık dönem için 450 lira, 2.000 lira ve üstünde maaşı olanlar da 900 lira ödeme alabilecek.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Emekliye Banka Promosyonu Müjdesinde Son Aşamaya Gelindi”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Dolar bayram tatilinde neden yükseldi?

Piyasaların tatilde olduğu günlerde hareketlenen ya da rekor tazeleyen dolar, Kurban Mayramı tatilini de pas geçmedi. Bayramın ilk sabahı 3...

İhtiyaç Kredisi Kullanırken Hesaplama Nasıl Yapılmalı?

İhtiyaç kredisi, ülkemizdeki tüm bankaların müşterilerine sunduğu bireysel kredilerdir. Yapı Kredi gibi kimi bankalarda bireysel kredi olarak bilinir, İş Bankası...

Kapat