Emekliye banka promosyonu ödemesinde son durum

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı bugünlerde banka promesyonu açıklamasında… SGK ile bankalar arasında uzun süredir yürütülen görüşmelerin bugünlerde sonuçlanması halinde bu, emekli için büyük bir ramazan müjdesi olacak. Emeklilerin merakla promosyon sonucunu beklediğini bilen SGK yetkilileri de, bankalarla olan görüşmelerini yoğun biçimde sürdürüyor, ancak bir türlü kesin sonuç alınamıyor.

SGK ile bankalar arasındaki görüşme olumlu sonuçlandığında milyonlarca emekli, bankalara yatan aylıkları karşılığında belli bir miktar promosyon ödemesi alabilecek. Ancak sürmekte olan görüşmelerde bankaların bazı gerekçeler öne sürerek tekliflerini yükseltmemesi, emekliye verilecek rakamın açıklanmasını geciktiriyor.

Asgari ücretin 1.300 liraya yükseltilmesi, emekli aylıklarına zam yapılması ve ticari faaliyette bulunan emeklilerden Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisinin kaldırılması gibi seçim sürecindeki vaatlerini hayata geçiren hükümet, aylıkları karşılığında emeklilere banka promosyonu verilmesi için çalışmasını sürdürüyor. Bu kapsamda SGK yetkilileri, Bankalar Birliği ile kamu ve özel banka yöneticileriyle görüşmeler yaparken, milyonlarca emekli yürütülen pazarlığın sonucunu merakla bekliyor.

Bankaların, emeklilerin ATM cihazı kullanmadığı, aylıklarının tamamını vezneden bir seferde aldığı ve diğer bankacılık hizmetlerini tercih etmediğini gerekçe göstererek promosyon rakamını artırmaya sıcak bakmadığı ve pazarlıkların 3 yıllığına 600 lira civarında kaldığı öğrenildi.

SGK tarafından 2015 yılında 485 bin 410’u yaşlılık, 11 bin 847’si malullük / vazife malullüğü olmak üzere toplam 497 bin 257 kişiye emekli aylığı bağlanmıştı. Sisteme yeni dahil olanlarla birlikte geçen yıl emeklilere aylıkları kapsamında toplam 152 milyar lira ödeme, bankalar aracılığıyla yapılmıştı.

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Emekliye banka promosyonu ödemesinde son durum”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Borç yapılandırma için bankalar çok istekli değil…

Kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçlarının 72 aya kadar yapılandırılmasına ilişkin yönetmelik 27 Eylül'de yürürlüğe girdi ama bankaların yapılandırmaya çok...

Denizbank Cebimde Kredi 3280 Başvurusu ve Detayı

Denizbank'ta cepten kredi imkanı var mı? Başvuru numarası kaç? Başvuru için ne yapmak gerekiyor? Denizbank Cebimde Kredi yıllardır cep telefonundan...

Kapat