Emekliye banka promosyonu yılbaşına mı kaldı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, aylardır yılan hikayesine dönen emekliye banka promosyonu konusunda yeni bir açıklama yaptı. Bursa’da MÜSİAD üyesi iş adamlarına bayram ziyaretine giden Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, “Bir bilek güreşidir devam ediyor. İnşallah bilek güreşini Başbakanımıza teslim edeceğiz. O, bileği olması gereken şekilde bükecektir. Herhalde bu yıl sonuna kadar ümit ediyoruz sonuçlandırırız.” dedi.

Müezzinoğlu, Kültürpark’taki Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesine yaptığı ziyarette bir gazetecinin “Emekliye banka promosyonu ne zaman verilecek? Emekliye bayram müjdesi var mı?” sorusu üzerine şunları söyledi:

“Emekliye promosyon konusu sadece bakanlığımızın değil, hükümetin de gündemi. Bankalarla emeklimizin kazanımı anlamında en ideal çözümü üretebilmek adına pazarlıklarımızı, görüşmelerimizi devam ettiriyoruz. Acele edersek kolay. Bankacıların verdiğini kabul edelim, müjdeyi yarın verelim ama emeklimizin bu anlamdaki beklentilerini en ideal çözebilmek adına zorluyoruz. Bir bilek güreşidir devam ediyor. İnşallah bilek güreşini Sayın Başbakanımıza teslim edeceğiz. O, bileği olması gereken şekilde bükecektir. Herhalde bu yıl sonuna kadar ümit ediyoruz sonuçlandırırız.”

Emeklilerin acele etmemesi gerektiğini vurgulayan Müezzinoğlu, “Acele ederlerse arzu ettikleri gibi sonuç alamayız. Çok farklı emeklilik maaşları olduğu için bu konuda tek rakam yok ama kamuoyuna, basına yansıyan rakamlar, afaki rakamlar.” ifadelerini kullandı.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Emekliye banka promosyonu yılbaşına mı kaldı?”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Emeklinin banka promosyonu yalan oldu

Aylardır banka promosyonu hayali kuran emeklilerin rüyası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu'nun yaptığı açıklamalarla...

Geçen hafta en çok Borsa İstanbul’a oynayan kazandı

Borsa İstanbul`da işlem gören hisse senetleri, 8 - 12 Ağustos 2016 haftasında ortalama yüzde 2,84 yükseldi. Diğer yatırım araçlarından 24...

Kapat