Emeklinin bayram öncesi maaşı yarın bankalara yatırılıyor

Kurban Bayramı öncesi ödeneceği açıklanan emekli maaşlarının ilgili banka hesaplarına yatırılmasına yarın başlanıyor. Tahsis numarasının son rakamı 9, 7, 5, 3 ve 1 olanların emekli maaşı yarın banka hesabına yatacak. Son rakamı 8, 6, 4, 2 ve 0 olanlar ise emekli maaşını cuma günü alacak.

SGK tarafından SSK ve Bağkur kapsamında emekli maaşı alanların 2016 Eylül dönemi maaşları ve geçici iş göremezlik ödeneklerinin Kurban Bayramı nedeniyle erken ödenmesine ilişkin açıklama yapıldı. SGK açıklamasında, “Bilindiği üzere 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 55 inci maddesinde, sigortalıya veya hak sahiplerine bağlanan gelir veya aylıkların her ay peşin olarak ödeneceği, gelir ve aylıkların ödeme dönemleri, ödeme tarihleri, ödeme şekli ve ödeme merkezlerinin Sosyal Güvenlik Kurumu’nca belirleneceği hüküm altına alınmıştır” denildi.

Açıklama şöyle devam etti: “Buna göre Kurban Bayramı’nın 12, 13, 14 ve 15 Eylül 2016 tarihlerine rastlaması nedeniyle SGK’dan 5510 sayılı Kanun’un 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) (SSK) ve (b) (Bağkur) bentleri kapsamında emekli, dul ve yetim gelir / aylığı alanların 2016 Eylül dönemi gelir / aylık ödemelerinin tahsis numarasının son rakamı – 9, 7, 5, 3 ve 1 olanların 8 Eylül 2016 tarihinde, – 8, 6, 4, 2 ve 0 olanların 9 Eylül 2016 tarihinde, – daha önce her ayın 8 – 14’ü tarihleri arasında ödenen geçici iş göremezlik ödenekleri ise 5 – 9 Eylül 2016 tarihleri arasında ödenecektir.”

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Emeklinin bayram öncesi maaşı yarın bankalara yatırılıyor”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Emekliye Promosyon Parası Hangi Bankadan Nasıl Alınıyor?

Aylardır adeta yılan hikayesine dönen emekliye promosyon konusu nihayet çözümlendi. Başbakan Binali Yıldırım'ın müjdesiyle açıklanan emekliye promosyon ödemesi artık kesinleşirken...

TEB Kredin Ayağına Gelsin – Tek Tıkla Anında Kredi

TEB Bankasında CEPTETEB hesabı olanlar, ihtiyaç anında yerinden bile kalkmadan tek tıklamayla kredi kullanabiliyorlar. Üstelik ne kredi başvurusu sürecinde, ne...

Kapat