Emekliye Faizsiz 10 Maaş Kredi 12 Ay Ertelemeli

Bugün medyada yer alan haberlere göre emekliler için kredi müjdesi hazırlanıyor. Emeklilere 10 maaş tutarında ihtiyaç kredisi 12 ay ertelemeli olarak verilecek. Kamu bankalarının bu yeni kredi imkanı için hazırlandığı, 10 maaş tutarındaki kredinin çalışmalarının tamamlanmasının ardından kamuoyuna açıklanacağı söyleniyor. Emekliye 10 maaş tutarındaki kredinin bir diğer özelliği ise faizsiz olacak olması.

Ekonomideki daralma ve kredi kaynaklarının yeterince ve uygun maliyetle açık olmaması hükümeti yeni arayışlara itti. Banka kredi faizleri inmiyor, bu nedenle krediler düşük faizle kullanılamıyor. Bu durum hem üretici hem de tüketici kesimi zorluyor. Yurtdışından sıcak para akışının azalması paranın maliyetini artırırken devlet yönetimi tam tersine faizleri düşürme çabası içinde.

Basında yer alan haberlere göre emeklilerin rahatlatılmasını amaçlayan kamu yönetimi kamu bankalarını devreye sokacak. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası eliyle emeklilere faizsiz kredi kullandırılacak. Kredinin üst limitimin 10 maaş olması hedefleniyor. Kredi geri ödemeleri 12 ay, yani tam 1 yıl sonra başlatılacak. Bu konudaki çalışmaların sürdüğü, yakında emeklilere faizsiz, 10 maaş tutarlı, 12 ay ertelemeli kredinin müjdesinin verileceği alınan haberler arasında.

Tags : , , , ,

2 thoughts on “Emekliye Faizsiz 10 Maaş Kredi 12 Ay Ertelemeli”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Trump kazanınca dolar 3.22 oldu. Yeni hedef 3.50 mi?

8 Kasım Salı günü yapılan ABD başkanlık seçimlerinde sürpriz gerçekleşti ve ABD'nin yeni başkanı Donald Trump oldu. Türkiye'deki piyasalar Hillary...

Halkbank Kamu Çalışanlarına Özel Avantajlı Kredi

Halkbank kamu çalışanlarına avantajlı ihtiyaç kredisi kullanma fırsatı sunuyor. 36 ay vadeye kadar kullanılabilen kredi uygun faiz oranı ya da...

Kapat