Emekliye önce banka promosyonu sonra zam geliyor

11 milyona yakın emeklinin, uzun süreden beri heyecanla beklediği banka promosyonuna Kurban Bayramı sonrası kavuşacağı müjdesi geldi. Banka temsilcileri ile SGK yetkilileri arasında devam eden pazarlık ve görüşmelerin Kurban Bayramı’ndan hemen sonra sonuçlanmasıyla bu konunun kesinliğe ulaşması, her emeklinin banka promosyonunu alması anlamına geliyor.

Promosyon ödemelerinin aslında Kurban Bayramı’ndan önce başlaması hedefleniyordu, ancak yetişmedi. Şu anda ortada açıklanmış bir rakam olmamakla birlikte genel beklenti, promosyonun yıllık 150 ile 300 lira arasında olması ve 3 yıllık toplu ödeme yapılması yönünde… Emeklinin maaş tutarının promosyonda temel belirleyici olacağı, maaşa göre promosyon ödeneceği belirtiliyor.

Kurban Bayramı sonrasındaki üç aylık sürede emekliye nefes aldıracak diğer formüllerin de hız kazanması bekleniyor. Bunların başında da yılbaşında SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur emeklilerine verilecek maaş zamları var. Ocak 2017’de yapılacak zammın yanı özellikle memur emeklilerine çifte zam çalışması devam ediyor.

Emeklilerin gelirinin önümüzdeki üç aylık dönemde iki adımda artması planlanıyor. Hem geçtiğimiz yıl hem bu yıl emeklilerin cebini rahatlatacak pek çok düzenlemeyi hayata geçiren hükümet, Kurban Bayramı sonrasında da banka promosyonu dönemini başlatacak.

Bayram sonrasında promosyona kavuşacak emekliler, Ocak’ta da zam alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını enflasyon belirleyecek. Maaşlara bu yılın ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar zam yapılacak. Ayrıca enflasyon farkı ihtimali de var. Bu yılın ikinci yarısında enflasyon yüzde 5’i aşarsa memur emeklileri, fark alabilecek. Yüzde 5’i aşan kısım, yüzde 3’lük zamma ilave edilecek.

Tags : , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Emekliye önce banka promosyonu sonra zam geliyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Eşinizin düşük kredi notu kredi çekmenizi engeller mi?

Eşin ve hanehalkının düşük olması halinde bunun kredi çıkmasını engelleyip engellemediği her zaman merak edilen ve tartışılan bir konudur. İşte...

16 Eylül 2016 Cuma Bankalar Açık mı Kapalı mı

2016 yılında Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağı gerek Başbakan Binali Yıldırım gerekse de diğer hükümet sözcüleri tarafından açıklandı. Ancak...

Kapat