Emekliye önce banka promosyonu sonra zam geliyor

11 milyona yakın emeklinin, uzun süreden beri heyecanla beklediği banka promosyonuna Kurban Bayramı sonrası kavuşacağı müjdesi geldi. Banka temsilcileri ile SGK yetkilileri arasında devam eden pazarlık ve görüşmelerin Kurban Bayramı’ndan hemen sonra sonuçlanmasıyla bu konunun kesinliğe ulaşması, her emeklinin banka promosyonunu alması anlamına geliyor.

Promosyon ödemelerinin aslında Kurban Bayramı’ndan önce başlaması hedefleniyordu, ancak yetişmedi. Şu anda ortada açıklanmış bir rakam olmamakla birlikte genel beklenti, promosyonun yıllık 150 ile 300 lira arasında olması ve 3 yıllık toplu ödeme yapılması yönünde… Emeklinin maaş tutarının promosyonda temel belirleyici olacağı, maaşa göre promosyon ödeneceği belirtiliyor.

Kurban Bayramı sonrasındaki üç aylık sürede emekliye nefes aldıracak diğer formüllerin de hız kazanması bekleniyor. Bunların başında da yılbaşında SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur emeklilerine verilecek maaş zamları var. Ocak 2017’de yapılacak zammın yanı özellikle memur emeklilerine çifte zam çalışması devam ediyor.

Emeklilerin gelirinin önümüzdeki üç aylık dönemde iki adımda artması planlanıyor. Hem geçtiğimiz yıl hem bu yıl emeklilerin cebini rahatlatacak pek çok düzenlemeyi hayata geçiren hükümet, Kurban Bayramı sonrasında da banka promosyonu dönemini başlatacak.

Bayram sonrasında promosyona kavuşacak emekliler, Ocak’ta da zam alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını enflasyon belirleyecek. Maaşlara bu yılın ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar zam yapılacak. Ayrıca enflasyon farkı ihtimali de var. Bu yılın ikinci yarısında enflasyon yüzde 5’i aşarsa memur emeklileri, fark alabilecek. Yüzde 5’i aşan kısım, yüzde 3’lük zamma ilave edilecek.

Tags : , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Emekliye önce banka promosyonu sonra zam geliyor”

Bir Yorum Yazın

Devamını oku:
Banka promosyonu Bayrama yetişecek mi?

Emekliler promosyon ve zamlı maaş haberlerini merakla bekliyor. Emekliye promosyon çalışmaları sürüyor. Ramazan bayramından önce banka promosyonu verilecek mi? Bankalar...

İngiltere AB’ye Neden Hayır Dedi

YABANCI İLGİSİ ÜLKE HALKINI NASIL VURUYOR? Londra'yı ele alalım. O kadar gözde bir yer ki tüm dünyanın yatırımı burada. Bu...

Kapat